خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها تن به پيشواز استرداد استقلال کشور در پاک کارى شهرکابل سهم گرفتند

صدها تن به پيشواز استرداد استقلال کشور در پاک کارى شهرکابل سهم گرفتند

Jun 17, 2019 - 15:16

کابل (پژواک، ٢٧ جوزا ٩٨): صدها تن امروز در حشرى شرکت کردند، که به هدف پاک کارى شهر کابل براى برگزارى مراسم صدمين سالروز استرداد استقلال کشور راه اندازى شد.

افغان ها در بیست و هشتم اسد سال ١٢٩٨هجرى شمسى، استقلال کشور شان را از انگلیس ها پس گرفت.

امروز صدها تن از شهريان کابل، در چمن حضورى گردهم آمدند و سپس به هفت گروه تقسيم شدند و هر گروپ مسئوليت پاک کارى مناطق مشخص شهر شان را بر دوش گرفتند.

مناطق جاده ميوند، تپه مرنجان، مکروريان، مسیرتانک تيل لوگر، قول حشمت خان، مسیر دریای کابل و برخى مناطق نواحى هشتم و دهم شهر کابل، شامل مناطقى مى شود که گروپ هاى يادشده، مسئوليت پاک کارى آنها را بر دوش گرفتند.

اين برنامه از سوى شاروالى کابل، اداره حفاظت از محيط زيست و نهادهاى مدنى راه اندازى شده بود.

احمد ذکی سرفراز شاروال کابل گفت که اين حشر، به مناسبت هفتۀ استرداد استقلال کشور و ترويج فرهنگ پاک کارى شهر و محيط راه اندازى شده است.

وى گفت ساختمان هايى که به گونۀ غيرقانونى و به زور ساخته شده، محيط زيست را متضرر کرده؛ زيرا برخى آنها در ساحات سبز اعمارشده است.

به گفته او در کابل، در حالى براى هر تن چهارمتر مربع مساحت سبز وجود دارد که در معيارهاى بين المللى بايد اين مساحت از ١٢ تا بيست متر مربع باشد.

شاه زمان میوندی رئیس عمومی اداره ملی محیط زیست نيز بر حفاظت محيط زيست و نقش شهريان در آن تاکيد کرد و برنامه امروزى را ستود.

 زهرا ناصری محصل پوهنځى محیط زیست پوهنتون کابل و يک تن از اشتراک کننده گان حشر امروز گفت: «بسیار احساس خوشی می کنم که همچو برنامه ها راه اندازی شده؛ تا همه شهروندان آگاهی پیدا کنند، به امید اینکه توسط این برنامه ها حفاظت از محیط زیست به فرهنگ تبدیل شود.»  

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement