خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم هرات از مداخلات کشورهای همسایه در امور افغانستان انتقاد کردند

مردم هرات از مداخلات کشورهای همسایه در امور افغانستان انتقاد کردند

Jun 19, 2019 - 16:53

هرات(پژواک، ۲۹ جوزا ۹۸): ده ها تن از شهروندان و فعالان مدنی هرات، با انتقاد از مداخله کشورهای همسایه به ویژه ایران و روسیه، دست به گردهمایی اعتراضی زدند.

اين شهروندان هرات، امروز با تجمع در برابر مقام ولایت هرات مدعی شدند که کشورهای همسایه به ویژه ایران، در امور داخلی افغانستان مداخله می کنند و مانع صلح و ثبات در کشور می شوند.

آنان گفتند که هدف از اجتماع  امروزی شان، رساندن پیامی به گوش جهانیان است که جوانان افغان دیگر به هیچ کشوری اجازه نمی دهند که در امور داخلی افغانستان مداخله کند.

امید ناب مسئول فرهنگی بنیاد جامعه مدنی هرات که در بین اعتراض کننده گان حضور داشت، گفت که جوانان به این شعور و آگاهی سیاسی رسیده اند تا صدای خود را به خاطر عملکرد منفی کشورهای همسایه در امور افغانستان بلند کنند.

موصوف افزود: «ما جوانان می خواهیم که کشور خود را آباد کنیم و از کشورهای همسایه می خواهیم که مانع انجام پروژه های عمرانی در افغانستان نشوند.»

عبدالستار یک تن از شهروندان دیگر هرات، از کشورهای همسایه خواست تا همانند کشور دوست، در برابر افغانستان رفتار کنند.

فاطمه سروری دیگر شهروند معترض هرات، مدعی شد که کشورهای همسایه به ویژه ایران، عملاً از طالبان حمایت می کند.

وی جزييات درخصوص حمايت ايران ازگروه طالبان ارايه نکرد و اما از کشورهای یادشده، خواست که در راستای صلح و ثبات با دولت افغانستان همکار باشند.

هرچند در حال حاضر، نماینده گی سیاسی ایران در هرات، پاسخی در برابر این ادعای شهروندان هرات ارایه نمی کند؛ اما پیش از این بارها مداخله در امور افغانستان و حمایت از مخالفان دولت را رد کرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking