خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسوالی بهارک تخار با تهدید سقوط رو به رو است

ولسوالی بهارک تخار با تهدید سقوط رو به رو است

Jun 19, 2019 - 18:20

تالقان (پژواک، ۲۹ جوزا ۹۸): مردم و بعضی اعضای شورای ولایتی تخار میگویند که ولسوالی بهارک این ولایت، با تهدید سقوط مواجه است و بايد برای جلوگیری آن، اقدام جدی صورت گیرد.

آنها میگویند که از یک هفته گذشته بدينسو، در بهارک درگیری جریان دارد و ساحات زیاد آن را طالبان تصرف کرده اند.

در این باره محمد اعظم فضلی منشی شورای لایتی تخار، به تاریخ ۲۹ جوزا به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان همه روزه شماری ساحات بهارک را تصرف میکنند؛ اما برای جلوگیری آن اقدام جدی صورت نگرفته است.

او افزود: ((طالبان همه روزه قریه های بهارک را تصرف میکنند؛ اما مسوولین اینجا تنها جلسه برگزار میکنند و کدام اقدام مشخص نکرده اند.))

بر بنیاد معلومات نامبرده، از اثر جنگ های پی درپی در این ولسوالی، تا اکنون پنج هزار خانواده به مرکز تالقان و ساحات دیگر آواره شده اند که نیاز شدید به کمک دارند.

از سوی دیگر، باشندگان این ولسوالی میگویند که از جنگ ها سخت به تنگ آمده ایم.

نوراحمد باشنده بازار ولسوالی بهارک در شهر تالقان به پژواک گفت: ((در قریه جنگ شدید جریان دارد، ما به تالقان آمدیم، در یک منزل ۱۰ خانواده زندگی میکند، مشکلات زیاد داریم.))

همچنان عبدل یک باشنده دیگر بهارک، به پژواک گفت علاوه بر جنگ ها خیزش کننده گان، خانه های مردم را به غارت میبرند.

او در این باره جزئیات بیشتر نداد اما گفت: ((اگر حکومت توان تأمین امنیت ولسوالی را ندارد، به طالبان تسلیمش کند؛ زیرا که ما دیگر جنگ نمی خواهیم.))

شماری دیگر از باشندگان بهارک نیز اظهارات مشابه داشتند و از حکومت خواستند که هر چه زود تر برای تأمین امنیت ولسوالی اقدام نماید.

از سوی دیگر، سمونیار خلیل اسیر سخنگوی قوماندانی امنیه تخار به پژواک گفت که نیرو های امنیتی، در ولسوالی بهارک عملیات تصفیوی را آغاز کرده اند.

وی افزود: ((من این گفته را به شدت رد میکنم، آنجا هیچ کسی غارتگری نکرده، نیرو های ما رسیده اند، عملیات ادامه دارد؛ اما عملیات بخاطرى آهسته پیش میرود  که به مردم عوام مشکل ایجاد نشود.))

قابل یاد آوری است که علاوه بر بهارک؛ از ده روز بدینسو در دو ولسوالی دیگر تخار (شکمش و خواجه غار) نیز درگیری جریان دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking