خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«اختلافات میان اعضای ولسی جرگه حیثیت خانه ملت را از بین برده است»

«اختلافات میان اعضای ولسی جرگه حیثیت خانه ملت را از بین برده است»

Jun 20, 2019 - 15:44

هرات(پژواک، ۳۰ جوزا ۹۸): شماری از باشنده گان هرات ضمن انتقاد از ادامه تنش‌ها میان اعضای ولسی جرگه می گویند که تداوم این تنش ها بر سر انتخاب رئیس این جرگه حیثیت خانه ملت را از بین برده است.

شماری از باشنده گان هرات امروز پنجشنه با سر دادن شعار «اختلافات بس است» در مقام ولایت تجمع کرده، خواستار پایان دادن به اختلافات شدند.

آنان می گویند که اختلافات و درگیری های فیزیکی میان اعضای مجلس نماینده گان، حیثیت این خانه را از بین برده است.

این باشنده گان تاکید دارند که نماینده های مجلس اعتماد مردم را از دست داده اند و از حکومت می خواهند که دروازۀ مجلس را بسته کند.

این در حالی است که یک منبع معتبر در وزارت دولت در امور پارلمانی به آژانس خبری پژواک گفته بود که رئیس جمهور هشدار داده است که اگر اختلافات درون مجلس پایان تا یک هفته دیگر حل نگردد، دروازه آن را می بندد، اما محمد هارون چخانسوری سخنگوی ارگ ریاست جمهوری چنین اظهاراتی را رد می کند.

وحید احمدی یک تن از معترضین به آژانس خبری پژواک گفت: «اختلافات نماینده گان در پارلمان نماینده گی از مردم افغانستان کرده نمی توانند و افغانستان را این اختلافات وکلای پارلمان در جهان بد نام می سازد.»

فاروق امینی یک تن از فعالین مدنی هرات هدف از این گردهمایی را رسانیدن صدای شان به اعضای ولسی جرگه می داند.

موصوف افزود: «این وکلا به رای مردم به پارلمان رفتند، پارلمان که خانه قانونگذاری است، اما متاسفانه به عوض آن که به مشکلات مردم رسیدگی کنند، روی چوکی ریاست پارلمان می جنگند.»

محمد شکیب پردیس یکی دیگر از معترضین گفت: «نماینده گان مردم در پارلمان اعتماد مردم را با این تنش ها از بین برده اند.»

این معترضین، نمایندگان پارلمان را به معاملات پولی و برخوردهای قومی، منطقه‌ای و زبانی متهم می کنند.

در پی برخورد فزیکی روز گذشته نمایندگان مجلس، میز و چوکی های تالار عمومی این ولسی جرگه شکسته شده و برخی نیز در جریان این درگیری‌ها زخمی شده اند.

بیش از یک ماه می شود که تنش ها بر سر کرسی ریاست ولسی جرگه میان اعضای این جرگه ادامه دارد و تاکنون مجلس هیئت اداری را انتخاب نکرده و نیز قادر نیست نشست‌های خود را به شکل منظم برگزار کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement