خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بخاطر جلوگيرى از اعمار ساختمانهاى غيرقانونى در کابل، قطعۀ نظم شهرى ايجاد شد

بخاطر جلوگيرى از اعمار ساختمانهاى غيرقانونى در کابل، قطعۀ نظم شهرى ايجاد شد

Jun 23, 2019 - 15:01

کابل(پژواک، ۲ سرطان ۹۸): وزارت امور داخله در تفاهم با شاروالی کابل و برای جلوگیری از اعمار ساختمان های غیرقانونی، بلندمنزل ها وغصب زمین، «قطعه نظم شهری» را ایجاد کرد.

در پی شکایت شهروندان از ساخت و سازهای خودسر، بلندمنزل های غیرقانونی و غصب ملکیت ها از سوی زورمندان؛ وزارت امور داخله و شاروالی کابل، بر ایجاد یک ساختار نظامی تفاهم کرده بودند.

بر پایه معلومات مسئولان در وزارت امور داخله، قطعه نظم شهری، مسئولیت ایستاده گی و جلوگیری از زورگویی ها را خواهد داشت.

مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله و احمد ذکی سرفراز شاروال کابل، امروز تفاهمنامۀ اجرایی شدن این برنامه را امضا کردند.

سرپرست وزارت امور داخله، پس از امضای تفاهمنامه گفت که در این قطعه ۴۰۹ تن از سربازان، افسران و ساتنمنان توظیف شده اند.

موصوف افزود که با ایجاد این قطعه، دیگرهیچ ارگانی حق دخالت در این مسئله را نخواهد داشت و هرگاه شاروالی کابل با مشکل زورمندان مواجه شود، زون ۱۰۱ آسمایی به کمک خواهد شتافت.

وی علاوه کرد که وزارت امور داخله، در نحوۀ استفاده و به کارگیری قطعه، هیچ گونه دخل و غرض نخواهد داشت، همه امورات آن مربوط شاروالی کابل می شود.

احمد ذکی سرفراز شاروالی کابل که در این نشست حضور داشت گفت که در حال حاضر، تطبیق پلان های شهری بنابر ضعفی که وجود دارد، بسیار چالش زا است.

او افزود: « بسیاری از ساختمان های غیرقانونی از طرف شب و روزهای رخصتی اعمار مى گردد، که با ایجاد این قطعه، جلو این کارها در روزهای رخصتی و شب گرفته خواهد شد.»

موصوف افزود که تمام تامینات و امکانات نظامی و چتر نظامی این قطعه را وزارت امور داخله، سوق اداره و استفادۀ موثر این ها را شاروالی کابل به عهده دارد.

او تصریح کرد که اعماربلند منزل ها، باعث آسیب های زیست محیطی و ملوث شدن آب های زیرزمینی شده است و از همین رو، تفاهم بر ایجاد قطعه نظم شهری گردید.

وی ابراز امیدواری کرد که با ایجاد قطعه نظم شهری، این چالش ها از میان برداشته شود.

سلیم یک تن از باشندگان سه راهی خواجه بغرا در مربوطات حوزۀ پانزدهم شهرکابل که دو طرف خانه اش بلند منزل ها اعمار شده گفت که اعمار بلندمنزل ها در نقاط مختلف شهر کابل، افزون بر اینکه آب های زیرزمینی را خراب کرده است، مزاحمت آشکار بر خانه هاى یک و دو منزله  ايجاد کرده است.

به گفته او، مالک این ساختمان ها که افراد متمول اند، با پرداخت پول به پولیس و ماموران شاروالی، به کارشان ادامه می دهند و دیگر هيچ کس حق پرسان را ندارد.

این باشندۀ شهر کابل از ایجاد قطعه نظم شهری ابراز خوشی نموده افزود که امیدواراست قضیه تعمیرهای نیم کاره نيز از طرف شاروالی و وزارت امور داخله تعقیب و مورد پیگرد قرار گیرند، تا جلو ساخت و سازهای خودسر و فساد گرفته شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement