خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از کشته و زخمی شدن ۱۰ مخالف مسلح دولت در جوزجان خبر داده شد

از کشته و زخمی شدن ۱۰ مخالف مسلح دولت در جوزجان خبر داده شد

Jun 24, 2019 - 16:46

شبرغان(پژواک،۳جوزا): مسئولان امنیتی در جوزجان می گویند که در پی دو درگیری جداگانه در مربوطات ولسوالی های آقچه و فیض آباد آن ولایت، ۴ مخالف مسلح دولت کشته و ۶ تن دیگر مجروح شده اند.

سمونیارعدالواحد وجدان قوماندان امنیه ولایت جوزجان، به آژانس خبری پژواک گفت که این دو درگیری، صبح امروز درمربوطات ولسوالی های آقچه و فیض آباد ولایت جوزجان صورت گرفته است.

وی افزود که درگیری نخست، در قریه خانقاه عربیه ولسوالی آقچه، هنگامی میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت صورت گرفت که پولیس شاهراه مصروف تامین امنیت منطقه بودند.

وی تصریح کرد که ابتدا مخالفان مسلح دولت، دو عراده موتر هاموی را هدف انفجار ماین تعبیه شده قرار دادند. بعداً حملات را بالای کاروان موترهای باربری و تانکرهای تیل آغاز کردند.

وجدان  افزود که درنتیجه این درگیری، یک مخالف مسلح دولت کشته و سه تن دیگر به شمول یک راننده موتر باربری زخمی شده اند.

او اضافه کرد که در درگیری مشابه که در نزدیکی قریه علی آباد ولسوالی فیض آباد میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت انجام شد، چهارطالب کشته و سه تن دیگر آنها جراحت برداشته اند.

موصوف خاطرنشان ساخت که دراین نبرد، چهارتن از نیروهای امنیتی نیز جراحت برداشته اند که وضعیت صحى یکی ازآن ها وخیم است.

قوماندان امنیه اضافه نمود که درگیری پس از اعزام نیروهای جدید به محل خاتمه یافت و اکنون وضعیت شاهراه شبرغان- مزارشریف تحت کنترول است.

نسیم نام مستعار به پژواک گفت که افرادی از طالبان با موهای دراز و لباس های بلند وارد این ولسوالی شده اند و بین شان زمزمه هايی وجود دارد که گویا برمواضع سربازان در شاهراه شبرغان- مزار و اطراف ولسوالی آقچه، حملاتی را سازماندهی نمایند.

وی افزود که  این افراد، کمتربا مردم درتماس اند و با موترسایکل ها در منطقه رفت و آمد دارند.

او تصریح کرد که بیشتر سرگروپ های طالبان که متعلق به ولسوالی آقچه بودند، به نقاط دیگری فرستاده شده و جای آن ها را سرگروپ های جديد اشغال کرده اند.

درمورد این دو رویداد، تا کنون طالبان ابراز نظرنکرده اند.

حدود دو ماه قبل نیز دراین معبر، نیروهای مخالفین دولت برکاروان موتر های باربری و تانکر های تیل حملاتی را سازماندهی کرده و دو تانکر را با راننده گان آن، با خود برده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement