خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در نورستان با هزینه ۲۲۰ میلیون افغانی سرک جدید اعمار میشود

در نورستان با هزینه ۲۲۰ میلیون افغانی سرک جدید اعمار میشود

Jun 24, 2019 - 19:56

پارون (پژواک، ۳سرطان ۹۸): مقامات ولایت نورستان میگویند که با هزینه ۲۲۰ میلیون افغانی یک سرک را اعمار میکنند که از طریق آن ولسوالی های برگمتال و کامدیش با مرکز پارون وصل میشود.

آنها میگویند، با پانزده شورای مردمی قرارداد این شاهراه صورت گرفته است و بعد از به میان آمدن راه کار های قیر ریزی آن نیز آغاز خواهد شد.

اکنون این دو ولسوالی به مرکز راه مواصلاتی ندارد و مردم آن از راه کونر به مرکز رفت آمد میکنند.

محمد سعید مومند سخنگوی والی نورستان به تاریخ ۳ سرطان به آژانس خبرى پژواک گفت، امروز در مقام ولایت قرارداد اعمار سرک مواصلاتی پارون و دره شرقی امضا گردید.

وی میگوید، از مرکز به سوی کوتل پیروک از راه کشیده شده ۲۶ کیلومتر سرک دیگر جدیداً اعمار خواهد شد که دو ولسوالی شرقی نورستان برگمتال و کامدیش را با مرکز پارون وصل نماید.

به اساس معلومات وی، با اعمار این سرک ۲۲۰ میلیون افغانی، پروگرام میثاق شهروندی مربوط به وزارت انکشاف دهات به مصرف خواهد رسید.

او افزود، با اعمار این سرک ها که در مدت شش ماه تکمیل خواهد شد ده ها قریه و صد ها خانواده این ولسوالی ها با پارون مرکز پارون وصل خواهد کرد.

از سوی دیگر سعید الله پاینده رئیس شورای ولایتی نورستان به پژواک گفت که اکنون باشنده گان این دو ولسوالی برای اجرای کار های دولتی شان که به مرکز میایند، نخست به ولایت کونر میروند و از آن طریق به مرکز پارون سفر میکنند.

وی میگوید، این راه به مردم این ساحه بسیار مفید تمام خواهد شد و به آسانی به مرکز خواهند توانستند که به مرکز رفت آمد نمایند.

مقامات میگویند، بعد از هوار کاری راه، کار های قیر ریزی آن نیز آغاز خواهند شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking