خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نخستین تلویزیون خصوصی به نام «رستم» در سمنگان آغاز به کار کرد

نخستین تلویزیون خصوصی به نام «رستم» در سمنگان آغاز به کار کرد

Jun 24, 2019 - 15:37

ایبک (پژواک، ٣ سرطان ٩٨): نخستین تلویزیون خصوصی به نام «رستم»، امروز طى مراسمى در  ولايت سمنگان آغاز به کار کرد.

مسئولان اين شبکه، اطلاع رسانی دقیق، سریع، متوازن و بیطرف، آگاهی دهی به مردم، تشویق جوانان به فعالعیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و نقد کارکردهای مسئولین محلی را از اهداف ايجاد اين راديو تلويزيون خواندند.

نجیب الله دانش مدیر مسئول این تلویزیون گفت که اين تلويزيون، با هزينۀ بيش از يک صد هزار دالر امريکايى از سرمایه شخصی حاجی نجیب الله  و امرالله مراد (دو تن از فرهنگیان سمنگان) ايجاد شده است.

او گفت که اين شبکه در حال حاضر، توسط ده کارمند شامل چهار دختر و شش مرد، همه روزه از ساعت هشت صبح تا ١٢ روز و هر شب از ساعت شش عصر تا ده شب به نشرات مى پردازد. 

عزیز الرحمن قطره  رئیس اطلاعات و فرهنگ سمنگان در اين مراسم، ايجاد اين تلويزيون را قدم مهم در راستاى آگاهی دهی به مردم خوانده گفت که رسانه ها پل ارتباط بین ملت و دولت می باشد.

او اظهار اميدوارى کرد که مسئولین این رسانه نيز مسئولیت شان را در مقابل ملت و جامعه به درستی انجام دهند.

در سمنگان، اين اولين تلويزيون خصوصى  است که آغاز به کار کرد؛ اما چهار راديوى خصوصى به نام هاى (رستم، حقیقت، شهروند و سیمای صلح) از قبل در اين ولايت فعاليت دارد.   

امرالله که تلويزيون رستم را به سرمایه شخصی ايجاد کرده است،  گفت: «هدف اصلی من آگاهی دهی به مردم از رویدادهای جامعه و کشور بوده و در نظر دارم در آینده، این تلویزیون به ماهواره وصل شود و نشرات آن را جهانی بسازیم.»

او گفت که راديو رستم را، حدود ١٢ سال پيش ايجاد نموده و اکنون نيز در خدمت مردم مى باشد. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement