خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از تخریب آنتن های مخابراتی در غور جلوگیری به عمل آمد

از تخریب آنتن های مخابراتی در غور جلوگیری به عمل آمد

Jun 25, 2019 - 16:08

فیروزکوه(پژواک، ۴ سرطان ۹۸): برخى از باشندگان محل در همکارى با نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی پسابند ولایت غور، مانع تخریب آنتن های مخابراتی توسط افراد شده و هشدار دادند در صورت لجاجت اين افراد، با آنان به درگیری خواهند پرداخت.

روز گذشته، شمارى از افراد مسلح، قصد داشتند که آنتن شبکه مخابراتی سلام را در روستایی اسپه‌ بز ولسوالی پسابند این ولایت تخریب کنند؛ اما باشندگان محل و نیروهای خیزش مردمی، مانع این کار شدند.

عبدالحمید ناطقی عضو شورای ولایتی غور، به آژانس خبرى پژواک گفت که دیروز، افراد مسلح به مناطق هزاره نشین در ولسوالی پسابند این ولایت رفته بودند تا یک پایه آنتن مخابراتی را تخریب کنند؛ اما از سوی مردم ممانعت صورت گرفت.

وی، با بیان اینکه گروه افراد مسلح، پس از ممانعت مردم از تخریب آنتن دست کشیده؛ اما خواستار پرداخت مالیات آنتن از سوی مردم شدند؛ اما با آنهم مردم بار دیگر مخالفت کردند.

از سویی هم بزرگان و نیروهای خیزش مردمی، هشدار داده گفتند که اگر افراد مسلح، اقدام به تخریب آنتن های مخابراتی بکنند، مردم در برابر آنها ایستاده شده و با آنان به درگیری خواهند پرداخت.

سراج الدین باشنده قریه اسپه بز ولایت غور گفت: «یگانه راه ارتباطی ما همین پایه آنتن سلام است، اگر این را طالب ها قطع کنند، ارتباط ما با همه قطع می­شود و ما هیچ وقت اجازه این کار را برای طالبان نمی­دهیم و حتا حاضریم با آنان بجنگیم.»

 درعين حال، عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور، با تائید این  موضوع گفت که باشندگان روستاهای اسپه ‌بز، پتاب، تلمستان و روف، از این آنتن مخابراتی استفاده می‌کنندپ اگرافراد مسلح که وابسته به طالبان ويا گروه ديگرباشند، بار دیگر اقدام به تخریب آنتن ها بکنند، مردم مانع این حرکت خواهند شد.

طالبان تا کنون دراين مورد اظهارنظرنکرده اند؛ اما پیش از این هم برخی پایه‌ها و آنتن‌های مخابراتی را در مناطق مختلف غور، به ویژه ولسوالی های تیوره، تولک وچهارسده این ولایت تخریب کرده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan