خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسئولین: ولسوالی ازرۀ لوگر با تهدید سقوط مواجه است

مسئولین: ولسوالی ازرۀ لوگر با تهدید سقوط مواجه است

Jun 25, 2019 - 18:53

پل علم (پژواک، ۴ سرطان ۹۸): مسئولین ولسوالی ازره در لوگر میگویند که مخالفین مسلح، این ولسوالی را از چهارطرف محاصره نموده و با تهدید جدی سقوط مواجه است.

حمیدالله حمید ولسوالی ازره، به تاریخ ۴ سرطان، به آژانس خبری پژواک گفت که دراین اواخر، شماری از طالبان داخلی و خارجی، وارد این ولسوالی شده و همه راه ها را مسدود نموده اند.

نامبرده افزود: "درمیان آنها اتباع پاکستان، عرب، چيچن و برخی دیگر حضوردارند و برای حملات آمادگی می گیرند؛ درصورتیکه مقامات حکومتی توجه جدی نکنند، با یک حمله این ولسوالی را سقوط خواهند داد."

به قول ولسوال، مطابق توانمندی برای جنگ آمادگی گرفته ایم؛ اما مسئولین ذیربط باید دراین عرصه خاموشی اختیار نکنند.

نامبرده گفت که مخالفین مسلح، پلان دارند تا این ولسوالی استراتيژیک را تصرف نمایند و ازاینجا لوگر، کابل و ولایات دیگر را تهدید نمایند.

همچنان قسیم خوشیوال عضو شورای ولایتی لوگر نیز تایید کرد که به تازه گی شماری زیادى از مخالفین مسلح، برای سقوط ولسوالی ازره تجمع نموده اند.

موصوف گفت: "ما مسئله ورود مخالفین مسلح به ولسوالی ازره را با مردم و مسئولین امنیتی درمیان گذاشته ایم و از آنها تقاضا نموده ایم تا درمورد دست به کارشوند."

همچنان حیات الله یکتن از متنفذین قومی ولسوالی ازره، به پژواک گفت که طالبان، همه راه های ولسوالی را مسدود نموده و به مردم اجازه تردد را نمی دهند.

به قول موصوف، طالبان ازهفت روز بدینسو، راه های منتهی به ولسوالی را بسته نموده اند، مردم با کمبود مواد خوراکی و مواد دیگرمواجه اند.

شماری از باشندگان دیگراین ولسوالی نیز اظهارات مشابه داشتند و از حکومت تقاضا کردند تا هرچه زودتراین مشکل را حل نماید.

شاهپوراحمدزی سخنگوی قوماندانی امنیه لوگر، در پیوند به این مشکل، به پژواک گفت که مخالفین مسلح دراین اواخر، ولسوالی ازره را محاصره نموده اند.

وی اذعان نمود: "دراین خصوص، به وزارت های دفاع و امورداخله، ریاست امنیت ملی و شورای امنیت ملی اطلاع داده ایم؛ اما تاکنون از سوی آنها کدام هدایتى دریافت نکرده ایم."

اما احمدزی گفت درصورتیکه طالبان بر ولسوالی ازره حملات را ِآغاز کنند، آنها بی تفاوت نخواهند ماند.

ولسوالی ازره، به استقامت شرق پل علم مرکز لوگر، در فاصله ۹۰ کیلومتری موقعیت دارد و طی ۱۶ سال گذشته، راه عمومی آن با پل علم مسدود است و ساکنین آن، از طریق ننگرهار به کابل و سپس به لوگر رفت و آمد می کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement