خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر خارجه امریکا: کشورش از انتخابات ریاست جمهوری و پروسۀ صلح افغانستان حمایت می کند

وزیر خارجه امریکا: کشورش از انتخابات ریاست جمهوری و پروسۀ صلح افغانستان حمایت می کند

Jun 25, 2019 - 20:26

کابل(پژواک،۴سرطان ۹۸):مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا می گوید که کشورش از پروسۀ صلح و انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان حمایت می کند و در این راستا آماده هرگونه همکاری می باشد.

در خبرنامه ای که از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس خبری پژواک رسیده،آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور ظهر امروز سه شنبه مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا را به حضور پذیرفت.

در این دیدار هر دو طرف در رابطه به افزایش تحرکات و ظرفیت نیروهای امنیتی و دفاعی، هماهنگی و همسویی روابط دوجانبه، پروسۀ صلح و انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، بحث نموده اند.

این دیدار که ارگ انجام شد، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا از افزایش تحرک و ظرفیت در نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قدردانی نمود و افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در ماه های اخیر توانایی های بهتری از خود نشان داده اند.

همچنان رئیس جمهور غنی و وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا از افزایش سطح هماهنگی و همسویی میان حکومت افغانستان و ایالات متحده امریکا، اظهار خرسندی نمودند.

غنی گفت که حکومت افغانستان و همکاران بین المللی نیت، ارادۀ و آمادگی های شان را بخاطر حل بحران سیاسی چهل ساله افغانستان نشان داده اند و اکنون زمان آن رسیده است تا طالبان و حامیان آنان نیز چنین آمادگی های شان را اذعان نمایند.

رئیس جمهور کشور از تلاش های حکومت ایالات متحدۀ امریکا بخاطر پروسه صلح افغانستان ابراز امتنان نمود و افزود که بهتر است تا کشورهای دوست و شرکای بین المللی از تلاش های پراگنده و انفرادی خود داری نمایند.

موصوف افزود که انجام تلاش ها و پیام ها به صورت منسجم و متحدانه در رابطه به صلح افغانستان، نتیجه بخش خواهد بود.

از سویی هم داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت  که در این دیدار نیز حضور داشت، گفت که اکثریت قاطع افغان ها خواهان صلح پایدار در کشور می باشند، اما نباید این صلح به قیمت از دست دادن ارزش ها و دست آوردهای که در اثر قربانی های مردم افغانستان به دست آمده است، تمام شود.

همچنان مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا اظهار داشت که حکومت ایالات متحده امریکا از پروسۀ صلح و انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که در ماه میزان سال جاری برگزار می گردد، حمایت می کند و در این راستا آماده هرگونه همکاری می باشد.

در مقابل رئیس جمهور کشور تاکید کرد که بخاطر تضمین یک انتخابات شفاف، همه شمول و عادلانه، نهادها و کشورهای دوست نه تنها ناظرین شان را افزایش دهند، بلکه با شرکای انتخابات هماهنگی سازنده داشته باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking