خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه نيروى خيزش مردمى در جوزجان، ٦همکار شان را کشتند

سه نيروى خيزش مردمى در جوزجان، ٦همکار شان را کشتند

Jun 26, 2019 - 11:27

 شبرعان (پژواک،٥ سرطان ٩٨): سه نيروى خيزش مردمى در جوزجان که قبلا عضويت گروه داعش را داشتند، شش همکار شان را کشته و با مجروح ساختن دو تن دیگر، تجهیزات پوسته را به طالبان تسلیم نمودند؛ و دو نيروى خيزش مردمى در سمنگان کشته شدند.

امین الله ولسوال قوش تپه، به آژانس خبرى پژواک گفت که این واقعه، شب گذشته درپوسته امنیتی نیروهای خیزش مردمی درقریه گذر اين ولسوالى اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد که اسامی جاوید، محمد و آصف که قبلا در ترکیب گروه داعش  به صفت محافظین قاری حکمت و شجاع الدین مسئولین این گروه در ولایت جوزجان فعالیت داشتند، سال گذشته به نیروهای دولتی تسلیم شده و به ایران رفته بودند.

او اضافه کرد که این افراد، چندی پیش دوباره وارد ولسوالی شده و درترکیب نیروهای خیزش مردمی جذب شده بودند.

به قول ولسوال قوش تپه، آنها شب گذشته شش همکارشانرا به شمول یاسین  قوماندان پوسته قریه گذر، به قتل رسانده و تجهیزات پوسته را با خود برده و تسلیم طالبان نموده اند.

موصوف علاوه نمود که یازده تن ازمنسوبین این پوسته، همه قبلاً برای داعش کارمیکردند و اکنون این پوسته خالی ازمنسوبین نیروهای امنیتی است.

وی ضمن پرسش اینکه چه تعداد از افراد داعش که به پروسه صلح پیوسته بودند، درترکیب نیرو های خیزش مردمی جذب گردیده اند پاسخ نداد.

اما يک باشندۀ اين ولسوالى که خود را به اسم مستعارشاه محمد معرفی میکند به پژواک گفت که حداقل سی تن از افراد گروه داعش، درترکیب نیروهای خیزش مردمی دراین ولسوالی فعالیت وظیفوی دارند که هیچکدام قابل اعتبارنیستند .

این مرد افزود که برخی دوستان این افراد، اکنون درترکیب نیرو های طالبان اجرای وظیفه میکنند و به دور از امکان نیست که آنها نیز با وارد ساختن ضربه به نیروهای امنیتی به صف طالبان بروند.

وی با ابراز نگرانی گفت که مسئولین حکومت، دراین قسمت باید غورنمایند؛ چون اندکترین غفلت دراین راستا عده یی را به کام مرگ میفرستد و آتش جنگ را در منطقه شعله ورمیسازد.

دراین حال، ذبیح الله " مجاهد " سخنگوی طالبان در یک پیام گفته است که افراد نفوذی آنها شش تن را در پوسته قریه گذر به قتل رسانده و سه تن دیگر را مجروح ساخته اند.

وی تصریح کرده که این افراد؛ هشت میل سلاح، دو پایه مخابره و دو عراده موترسایکل را نیز با خود آورده اند.

ولسوالی قوش تپه، از شمارولسوالی های نا امن ولایت جوزجان محسوب میگردد که زیرتهدید بلند امنیتی قراردارد.

طبق يک خبرديگر، در ولسوالى روى دوآب سمنگان، دو تن از نيروهاى خيزش مردمى کشته شده، سه تنها آنها زخم برداشته و سه طالب مسلح از سوى نيروهاى يادشده بازداشت شده اند.

منیر رحیمی مسِول مطبوعات قوماندانی امنیه سمنگان گفت که طالبان مسلح بعد از چاشت ديروز در منطقۀ سرخ قلعۀ ولسوالى روى دوآب اين ولايت، بر پوسته هاى نيروهاى خيزش مردمى حمله کردند.

به گفته او در اين نبرد حدود سه ساعته، سه طالب مسلح از سوى نيروهاى خيزش مردمى بازداشت شده و يک تن از بازداشت شده گان زخمى مى باشد.

وى در مورد تلفات نيروهاى خيزش مردمى معلومات نداد؛ اما یک باشنده محل که از ذکر نامش خوددارى مى کند، به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين درگيرى، موتر حامل درمحمد يک تن از قوماندانان نيروهاى خيزش مردمى قریه سرگلی ولسوالی کهمرد ولایت بامیان که به کمک نيروهاى خیزش مردمی سرخ قلعه آمده بود، با ماين کنار جاده برخورد کرد.

او افزود که سرخ قلعه، با قریه سرگلی هم مرز مى باشد.

اين منبع گفت که در انفجار اين ماين، درمحمد و يک تن از سربازان او کشته شده و سه تن از افراد اين قوماندان زخم برداشته اند.

منبع يادشده افزود که طالبان براى جمع آوری زکات از مردم به سرخ قلعه آمده بودند و نيروهاى خيزش مردمى، بالاى آنها حمله نمودند و سپس طالبان ساحه را ترک کردند.

طالبان تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement