خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم ولسوالی لعلپور ننگرهار خواهان پروژه های گوناگون اند

مردم ولسوالی لعلپور ننگرهار خواهان پروژه های گوناگون اند

Jun 26, 2019 - 20:05

جلال آباد (پژواک، ۵ سرطان ۹۸): باشنده گان ولسوالی لعلپور ننگرهار میگویند، در مقابل افراد مسلح خیزش کردند، امنیت را تأمین کردند، اما تا اکنون پروژه های مختلف به آنان داده نشده است.

آنها میگویند، وعده های همکاری پروژه های بنیادی در بخش های صحت، معارف و بعضی بخش های دیگر با آنان صورت گرفته، اما تا اکنون عملی نشده است.

اما اداره ولایتی ننگرهار میگوید، در این ولسوالی علاوه بر پروگرام های تفریحی، ادبی و سپورتی در بخش های صحت، معارف و بازسازی پروژه های زیادی را عملی می نماید.

ملک درویش لعلپوروال یک بزرگ قومی ولسوالی لعلپور په آژانس پژواک گفت، مناظق زیاد این ولسوالی تا  چند ماه قبل به افراد مسلح بود، اما مردم خیزش کردند و افراد مسلح را از مناظق خود بیرون کردند.

وی مى افزاید، والی وقت، قوماندان امنیه، رئيس امنیت ملی و شمار دیگر به این ولسوالی رفته بودند و وعده های پروژه های گوناگون را دادند، اما تا اکنون عملی نشده است.

ملک گل حسین یک باشنده ساحه چکه نور این ولسوالی در صحبت با پژواک گفت که مردم این ولسوالی در بخش معارف و صحت با مشکلات جدی روبرو اند.

وی مى افزاید، همچنان با خطر آب دریا مواجه اند، باید راه ها و دیوارهای استنادی برای آنان اعمار گردند.

ملک باتور یک بزرگ قومی دیگر، معلم در این ولسوالی نیز با مشکلات زیاد روبرو است و به گونه ولسوالی های دیگر برای شان شهرک ساخته شود و باید نمرات رهایشی به آنان داده شود.

از سوی دیگر شاه محمود میاخیل والی ننگرهار میگوید، در آینده نزدیک در این ولسوالی به پروگرام های سپورتی، تفریحی، و ادبی زمینه مساعد خواهد شد و وعده های داده شده در بخش های صحت، معارف و باسازی عملی میشود.

وی میگوید، اکنون از روی پلان ولایت، مردم هر ولسوالی که علیه افراد مسلح خیزش نمایند، اول صفوف آنان قوی میشود، امنیت شان تأمین می گردد و بعد پروژه های باسازی و پروژه های دیگر پیاده میشود.

به اساس معلومات وی، از این رو مردم بتی کوت نیز خیزش کرده بودند، چند روز قبل پروژه های میلیون ها افغانی به آنان آغاز که چنین پروژه ها در ولسوالی لعلپور نیز عملی خواهند شد.

او اطمینان داد، به رئیس انکشاف دهات دستور خواهد داد که در اعمار دیوارهای استنادی و شماری پروژه های دیگر را در پلان میثاق شهروندی این ولسوالی شامل نماید.

نامبرده در بخش های معارف و صحت نیز همکاری شان را اطمینان داد و یاد آوری نمود که زود هنگام به هدف افتتاح پروژه های مختلف به این ولسوالی سفر خواهد نمود.

ولسوالی لعلپور که با پاکستان هم سرحد است، قبلاً مناطق زیاد آن به دست طالبان مسلح و تحت تسلط طالبان پاکستانی بود، اما اکنون در نتیجه خیزش های مردمی ساحه امنیتی آن گسترش یافته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking