خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند ثبت نام در ولایت غزنی به مدت یک هفتۀ دیگر تمدید گردید

روند ثبت نام در ولایت غزنی به مدت یک هفتۀ دیگر تمدید گردید

Jun 27, 2019 - 17:02

کابل (پژواک، ۶ سرطان ۹۸): کمیسیون انتخابات می گوید که از آغاز روند ثبت نام تقویتی رای دهنده گان تاکنون، بیش از ۲۳۰هزار تن ثبت نام کرده اند، که از این میان بیش از ۱۲۰هزار مرد، حدود ۷۰هزار زن و ۲۹۳۲ تن کوچی می باشند.

حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که تا عصر ديروز، بيش از ۲۳۵هزار و ۹۰۰ تن از واجدين شرايط (زن، مرد و کوچی) در سرتاسر کشور ثبت نام کرده اند.

وی افزود که از جمله اين تعداد، بيش از ۱۲۲هزار و ۹۰۰ مرد، حدود ۷۰ هزار زن و ۲۹۳۲ کوچی ثبت نام کرده اند.

موصوف، با اشاره به ثبت نام در ولایت غزنی، گفت که در در این ولایت در مجموع بیش از ۴۱هزار و ۶۰۰ تن ثبت نام کرده اند که از آن جمله، بیش از ۲۸هزار و ۱۰۰ مرد، بیش از ۱۲هزار و ۶۸۰ زن و ۲۴۰ کوچی می باشند.

او تصریح کرد: «این پروسه طبق تقسیم اوقات به جز از ولایت غزنی، در سایر ولایات اختتام می یابد و از احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و نهادهای ناظر بر انتخابات می خواهیم که مردم را به خاطر ثبت نام تشویق نمایند.»

نورستانی، از ختم ثبت نام تقویتی رای دهندگان پس از ۸ سرطان خبر داده، گفت که روند ثبت نام در ولایت غزنی، به مدت یک هفته دیگر تمدید گردیده و ادامه پیدا می کند.

ثبت نام تقویتی رای دهندگان، در ۱۸ جوزا در سراسر کشور آغاز شد و قرار است کسانی که سن قانونی «۱۸ سالگی» را در روز انتخابات تکمیل کنند، جدیداً به کشور برگشت نموده باشند، قبلا نام شان را ثبت نکرده باشند و یا هم نام شان در فهرست رای دهندگان به شکل نادرست ثبت شده و یا تذکره شان را مفقود کرده باشند، دوباره ثبت نام کنند.

در این دور ثبت نام تقویتی رای دهندگان، ۴۵۸ مرکز در سراسر کشور و ۲۴۲ مرکز در ولایت غزنی در نظر گرفته شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking