خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"شش ولسوالی غرب غور به دست طالبان سقوط خواهد کرد"

"شش ولسوالی غرب غور به دست طالبان سقوط خواهد کرد"

Jun 29, 2019 - 19:30

فيروزکوه (پژواک، ٨ سرطان ٩٨): شورای ولایتی غور ميگويد که شش ولسوالی غرب اين ولایت، به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

بیش از یک هفته میشود که گروه طالبان به هدف سقوط ولسوالی های دولینه، شهرک، تولک، ساغر، تیوره و پسابند غور تجمع کرده اند و حملات شان را بالای مناطق سه ولسوالی راه اندازی نمودند.

مسئولان ولسوالی‌های تولک و تیورۀ غور، با انتقاد از مسئولان ادارۀ محلی و مقامات امنیتی این ولایت می‌گویند که در حال حاضر تنها نیروهای خیزش مردمی با گروه طالبان می‌جنگند و نیروی دولتی تا کنون برای سرکوب طالبان به این ولسوالی‌‌ها فرستاده نشده است.

مسئولینِ ولسوالی های تیوره و شهرک غور می‌گویند در چند شبانه‌روز گذشته در ولسوالی‌های تولک، شهرک و تیوره این ولایت، ٨ تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و ٢٦ تن دیگر زخمی شده اند.

آنان هشدار می‌دهند که اگر به وضعیت امنیتی ولسوالی‌های غربی این ولایت رسیده‌گی نشود،‌ شماری از این ولسوالی‌ها به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

محمد رفیق اعلم ولسوال تیوره به آژانس خبرى پژواک گفت: "یک هفته شد که طالب ها جنگ دارند، با مردم های ولسوالی شهرک تولک و تیوره، تا حال ۸ کشته داده ایم و ۲۶ زخمی امیدواریم توجه شود از مرکز، اگه نه سقوط خواهد کرد."

او افزود: "طالب ها جنگ را یک هفته پیش به مناطق گوکوش آغاز کرده اند تا حال با مردم جنگ دارند، اگه به ما کمک هوای نرسد شاهد سقوط مرکزهای ولسوالی ها خواهیم بود."

ازسوی دیگر، اعضای شورای ولایتی غور میگویند که طالبان خانه های افراد وابسته به حکومت را در ولسوالی تولک به آتش کشیده اند و اگر توجه جدی نشود، شاهد سقوط شش ولسوالی غرب این ولایت به دست طالبان خواهند بود.

عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور به پژواک گفت: "وضعیت ولسوالی های غرب غور نگران کننده است به سرحد سقوط است، طالب ها در چند حمله‌شان بر مناطق مناره و گاوکش ولسوالی تولک، شماری از خانه‌های مردم محل را که طرفدار دولت بودنو به آتش کشیده اند."

با این حال،  عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور نیز گفت طالبان از ولایت‌های غور، بادغیس، هرات، فراه و هلمند در ولسوالی‌های غربی این ولایت تجمع کرده اند؛ اما نیروی کافی امنیتی به شمول قوای هوایی در مرکز این ولایت وجود دارد و این نیروها عملیاتی را به زودی برای سرکوب افراد طالبان راه اندازی می‌کنند.

وى افزود: " نیروهای امنیتی با تشریک مساوی آمادگی کامل دارند و نیروهای هوایی و زمینی به شهر وجود دارد و آماده دفاع هستند."

خطیبی گفت که در چند حملۀ اخیر طالبان بر ولسوالی‌های غربی این ولایت، تلفاتی سنگینی به افراد این گروه وارد شده؛ اما آمار آن مشخص نیست.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan