خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئيس فوایدعامه هلمند طالبان را به تخریب سرک ها در این ولایت متهم می کند

رئيس فوایدعامه هلمند طالبان را به تخریب سرک ها در این ولایت متهم می کند

Jun 30, 2019 - 17:41

لشکرگاه (پژواک، ۹ سرطان ۹۸): رئيس فوایدعامه هلمند، اتهام وارد می کند که طالبان مسلح دربسا مناطق، سرک های پخته را ذریعۀ ماین و یا طورعمدی تخریب نموده اند؛ اما طالبان ادعاهای متذکره را رد می کنند.

اهل الله عبیدی رئيس فواید عامه هلمند، این اظهارات را به تاریخ ۹ سرطان، طی یک مصاحبه اختصاصی با آژانس خبری پژواک بیان داشت.

موصوف گفت که دراین اواخر، طالبان مسلح در اکثرمناطق سرک های پخته را تخریب نموده و برخی راه ها را نیز به روی مردم مسدود نموده اند.

نامبرده طورمثال یادآوری کرد که طالبان مسلح دراین اواخر، صرف در ولسوالی نادعلی شش کیلومتر، در لشکرگاه سه کیلومتر و منطقه چاه انجیر، چهارکیلومترسرک را تخریب نموده اند.

وی افزود: "سرک چاه انجیر زیرکار است؛ اما طالبان یک قسمت آن را به وسیله تراکتورتخریب نموده اند."

به قول وی، برای اعمار سرک های تخریب شده توسط طالبان بودجه دراختیار ندارد؛ اما با آن هم تاکنون بیست کیلومترسرک را دوباره اعمار نموده اند.

به اساس معلومات عبیدی، ریاست فواید عامه اکنون در ولسوالی های نادعلی و مارجه، کار اعمار سرک های تخریب شده توسط طالبان را روی دست گرفته است.

همچنان روح الله باشنده ولسوالی نادعلی به پژواک گفت: "من شاهد بودم که طالبان ذریعه تراکتور سرک را تخریب نمودند، سپس روی جاده خاک انداختند تا مردم  و موترها برآن رفت و آمد نکنند."

نصرالله مسکونه منطقه دوراهی لشکرگاه، به پژواک گفت که طالبان دراین منطقه، حدود سه کیلومترسرک را تخریب نموده اند.

وی گفت: "در برخی ساحات، راه ها نیز به روی مردم مسدود شده، شماری جاده ها را ذریعه ماین ها تخریب نموده و تعدادی را با تراکتور تخریب نموده اند."

طالبان این اظهارات را رد می کنند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی این گروه، به پژواک گفت که طالبان درهیچ منطقه سرک ها را طور عمدی تخریب نکرده اند.

موصوف افزود: "این موضوع عاری از حقیقت است، ما قصدا کدام سرک را تخریب نکرده ایم، البته درکدام منطقه جنگی که سرک ها به سبب جنگ تخریب شده باشد، این امکان دارد؛ اما درجنگ انسان ها نیزکشته می شوند، ارزش سرک خیلی پایین است."

قابل ذکراست که قبل ازاین مسئولین غزنی نیز اذعان کرده بودند که طالبان مسلح، پنج کیلومترجاده مربوط شاهراۀ غزنی-  پکتیکا را تخریب نموده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement