خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انفجار نیرومند در کابل ده ها زخمی برجا گذاشت

انفجار نیرومند در کابل ده ها زخمی برجا گذاشت

Jul 01, 2019 - 09:09

 تعقيب دوم - کابل (پژواک، ١٠ سرطان ٩٨): وزارت صحت عامه میگوید که در اثر انفجار در مربوطات حوزه ۱۶ امنیتی شهر کابل، ده ها تن زخمی شده اند.

این انفجار، حوالی ساعت ۸:55 دقیقه صبح امروز، در نزدیکی ریاست ملی بس و فدراسیون فوتبال رخ داده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه، به آژانس خبری پژواک بدون ارائه جزئیات گفت که از محل این انفجار، ده ها زخمی به شفاخانه های شهر کابل انتقال داده شده اند.

وی افزود که جزئیات بیشتر در این مورد، بعداً نشر خواهد شد.

شمس امینی مسئول مطبوعاتی فدراسیون فوتبال گفت که حمله انتحاری، اول در مقابل این ریاست به وقوع پیوست و پس از آن، صدای انفجارات دیگر نیز شنیده شد.

او بدون ارائه جزئیات افزود که در انفجار اولی، برخی کارمندان و بازیکنان این فدراسیون زخم برداشته اند، که وضعیت صحی شماری از زخمی ها قابل نگرانی است.

یک افسر اردوی ملی که در این انفجار سطحی مجروح شده است، به آژانس خبری پژواک گفت که دو حمله انتحاری رخ داد که هدف آن، ریاست انجنیری ستردرستیز وزارت دفاع ملی بود.

وی گفت که پس از حملات انتحاری، شماری از حمله کنندگان دیگر، داخل یک ساختمان شده و اکنون (حوالی ساعت ۹:45 صبح) بین نیروهای امنیتی و افراد مسلح درگیری جریان دارد.

شاهدان عینی میگویند که انفجار، بسیار قوی بود و ساختمان های نزدیک را متضرر نموده است.

تعمیر تلویزیون شمشاد نیز در نزدیکی این انفجار موقعیت دارد. پس از انفجار، نشرات این تلویزیون برای مدتى کوتاه قطع شد؛ اما اکنون باز آغاز شده است.

 جزئیات بیشتر در این مورد بعداً به نشر خواهد رسید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement