خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنیه: در شهر جلال آباد تعداد افراد مسلح غیرمسئول کاهش یافته است

قوماندان امنیه: در شهر جلال آباد تعداد افراد مسلح غیرمسئول کاهش یافته است

Jul 02, 2019 - 18:10

جلال آباد (پژواک، ۱۱ سرطان ۹۸): قوماندان امنیۀ ننگرهار میگوید که در شهر جلال آباد مرکز این ولایت، بعد از هشدار آنان، تعداد افراد مسلح غیرمسئول کاهش یافته و هنوزهم تلاش برای جلوگیری آنها ادامه دارد.

چند ماه قبل قوماندان امنیه اخطار داده بود اشخاص و سیاسونى که در منازل شان افراد مسلح غیرمسئول را جای داده اند، از خانه های شان بیرون کنند؛ ورنه آنان در  برابر شان عملیات خواهند کرد.

اما مل پاسوال عبدالرقیب مبارز، به تاریخ ۱۱ سرطان به پژواک گفت که بعد از هشدار آنان، تعداد افراد غیرمسئول کاهش یافته است.

نامبرده افزود که در نخست برای دستگیری این افراد، درشهر چک پاینت ها ساختند و بعد از آن بالای خانه های شان پلان عملیات را نیز داشتند؛ اما معلومات کشفی آنان نشان میدهد که تعداد این نوع افراد بسیار کم شده؛ اما برای نابودى شدن، آنان هنوزهم پلان های ویژه دارند.

همچنان مبارز در باره جلوگیری از فساد اداری، غاصبین، قاچاقبران موادمخدر، تأمین امنیت و پیاده کردن قانون نیز صحبت نمود.

وی گفت مبارزه با فساد اداری را از صفوف پولیس آغاز کرده است، که در چندماه گذشته بیش از ۲۰ پولیس را به اتهام فساد دستگیر کرده اند، همچنان اکثر پرسونل و مسئولین ولسوالی ها و مرکز را نیز تغیر و تبدیل نموده اند.

به گفته قوماندان امنیه، مطابق فرمان رئیس جمهور، مبارزه در برابر غاصبین زمین های دولتی در این ولایت ادامه دارد و اطمینان داد که به هیچ کس اجازه غصب زمین را نخواهد داد.

به اسا معلومات مبارز، غاصبین بزرگ زمین از این ولایت فرار کرده اند؛ اما تعداد زیادى غاصبین کوچک و زمینه سازان غاصبین را دست گیر کردند.

مل پاسوال عبدالرقیب مبارز افزود که همه روزه پولیس مبارزه علیه مواد مخدر و سایر ارگانها، بیش از ۱۰۰ کیلوگرام مواد مخدر را کشف و ضبط می نمایند و درپيوند به آن، افرادى را نیز دست گیر میکنند.

نامبرده اگرچه اين را رد نکرد که گویا پولیس در شهر جلال آباد با قاچاقبران مواد مخدر دست داشته باشد؛ اما گفت که تا اکنون در این باره برای شان راپور دقیق داده نشده است.

همچنان قوماندان امنیه از فعالیت های شان در بخش تأمین امنیت شهر جلال آباد و ولسوالی ها خبر داده و افزود که امنیت این ولایت نسبت به گذشته بهبود یافته است.

وی گفت: ((چک پاینت های نیروهای ویژه را در شهر افزایش دادیم و در نتیجه عملیات در ولسوالی ها ساحه امنیتی وسیع شده، اکنون از حالت دفاعى بیرون شده ایم و حالت تعرضی را روی دست گرفته ایم، در پوسته ها نمی باشیم و بالای سنگرهای دشمن حمله میکنیم.))

قوماندان امنیه ننگرهار گفت که برای کنترول قتل های هدفمند در شهر جلال آباد، انفجارها و اعمال تخریبی دیگر، پلان دارند که در دروازه های شهر کمربندهاى امنیتی ایجاد نمایند.

به  گفته او، برای کمربندهاى امنیتی، پولیس ویژه تحت آموزش اند که در مدت کم، بعد از آموزش به وظیفه گماشته خواهند شدند.

همچنان قوماندان امنیه خاطرنشان کرد که در این ولایت، مشکل جدی درخرابی امنیت، نبود پرسونل مسلکی بود که حالا پلان برای حل این مشکل نیز ساخته شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan