خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آمار ثبت شدۀ خشونت عليه زنان در سرپل، ٣٠ درصد کاهش يافته است

زنان

آرشيف

آمار ثبت شدۀ خشونت عليه زنان در سرپل، ٣٠ درصد کاهش يافته است

Jul 03, 2019 - 16:53

سرپل (پژواک، ١٢ سرطان ٩٨): در ولايت سرپل در سه ماه اول سال روان، در حالى ٢٨ قضيۀ خشونت عليه زنان ثبت شده است که در زمان مشابه سال پار، آمار ثبت شده در اين بخش به ٤٠ مورد مى رسيد. 

خانم نبیلا حبیبی رئیس امور زنان ولایت سرپل، به آژانس خبرى پژواک گفت که در سه ماه اول سال جارى (١٣٩٨)٢٤ قضیه خشونت علیه زنان در این اداره ثبت گردیده است، که ٩ مورد آن قتل و خودکشى بوده و متباقى شامل لت و کوب، تهديد به مرگ، آزار و اذيت و غيره مى باشد.

به گفتۀ او، اين درحالى است که در سه ماه اول  سال ١٣٩٧ چهل قضيه خشونت عليه زنان در اين رياست ثبت شده بود که ١٩ مورد آن قتل و خودکشى بوده و متباقى، لت و کوب، قصد تجاوز جنسى، مجبور کردن به فحشا، طلاق و غيره بوده است. 

وى تلاش هاى ریاست امور زنان، ریاست حج و اوقاف و ریاست عدلیه اين ولايت در راستاى دادن آگاهى به مردم در مورد حقوق زنان از طريق مساجد و گردهمايى ها را يکى از عوامل کاهش اين آمار دانست.

وی گفت که در سال جاری، ۳۸ برنامه آگاهی دهی را به منظور آگاهی دادن در مورد حقوق زنان به روستا نشینان اين ولايت راه اندازى شده است. 

به گفته او از طریق ریاست ارشاد، حج و اوقاف؛ به ملا امامان وظیفه داده شده است که از طریق منابر و مساجد، در مورد حقوق زنان به مردم معلومات دهند.

خانم حبیبی افزود که جهت کاهش هر چه بیشترخشونت علیه زنان، همچو برنامه ها در هماهنگی با ادارات ذیربط در این ولایت ادامه دارد .

 اين درحاليست که  موارد خشونت عليه زنان در ساير ولايات کشور نيز وجود دارد وسالانه هزاران قضيه خشونت عليه زنان در کشور ثبت مى شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking