خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نامزدان معترض زن: پوليس ما را مورد لت و کوب قرار داده است

نامزدان معترض زن: پوليس ما را مورد لت و کوب قرار داده است

Jul 05, 2019 - 15:19

 کابل(پژواک،۱۴سرطان۹۸): برخی نامزدان معترض زن در کابل، ضمن تاکید بر ادامۀ اعتراضات به خاطر رسیده گی به خواسته های شان، می گویند که پولیس کابل، خیمۀ تحصن شان را به زور برچیده و آنها را مورد لت و کوب قرار داده است.

این در حالی است که بیش از هشتاد روز بدین‌سو، شماری از نامزدان معترض زن در درب ورودی ارگ ریاست جمهوری، خیمه تحصن برپا کرده بودند؛ اما دو شب قبل پولیس کابل خیمه‌ تحصن آنان را با بکارگیری از زور، برچیده و معترضین را از محل دور ساخته‌ است.

این معترضان که امروز جمعه در چهاراهی زنبق شهر کابل تجمع کرده بودند، یکبار دیگر خواستار رسیده گی به حقوق شان شدند.

شکریه پیکان نامزد معترض از ولایت کندز، به خبرنگاران گفت ۳ ماه می شود که به خاطر عدالتخواهی و به دست آوردن حقوق شان، خیمه تحصن را برپا کرده بودند؛ اما متاسفاًنه دو شب قبل نیروهای امنیتی به زور خیمه آن ها را پرچیده است.

خانم پیکان افزود: "امروز دوباره در اینجا آمدیم که به مبارزه خود ادامه دهیم."

هیله مجتبی نامزد معترض دیگر از ولایت پکتیکا گفت که آنها خیمه تحصن را به خاطر دفاع از آرای مردم برپا کرده بودند و دولت کوشش کرد در میان نامزدان معترض، تفرقه و بی اتفاقی ايجاد کند؛ اما موفق نشد.

او علاوه کرد که بالاخره دو شب قبل، برای سومین بار تعدادی از پولیس بالای خیمه تحصن آنها یورش آوردند و همه نامزدان را لت و کوب کردند.

وی تاکید نمود: "ما به اعتراض خود ادامه می دهیم  تا حق ما داده شود؛ زیرا خواست این نامزدان معترض فراتر از قانون نیست.

موصوف از حکومت خواست که باید یک کمیته به خاطر قناعت و رسیدگی به مشکلات نامزدان معترض ایجاد گردد.

او همچنان مدعی شد که حمله انتحاری در محل خیمه تحصن، دسیسه حکومت به خاطر ترساندن معترضان بود؛ تا آن ها سنگر خود را رها کنند.

صدیقه مبارز نامزدان معترض ولایت میدان وردک نیز گفت که برخی از نامزدان معترض زن، از ولایت های مختلف در کابل به خاطر تقلب، فساد، دستبرد آرای انتخاباتی و دفاع از آرای مردم، خمیه تحصن را برپا کردند.

خانم مبارز افزود سه ماه می شود که خیمه تحصن در نزدیک ارگ ریاست جمهوری برپا نمودند، هیچ کس و حتی رولا غنی بانوى اول کشور صداى آنها را نشنید.

وی خاطر نشان ساخت که فعلاً برخی از نامزدان معترض زن، می خواهند دوباره به اعتراض شان ادامه دهند؛ اما نیروهای امنیتی در چهار طرف چهارراهی زنبق، برای آنها اجازه نمی دهند.

موصوف در اخیر صحبتهایش برای مردم اطمینان می دهد که آن ها از رای شان دفاع خواهند کرد.

پژواک تلاش نمود که نظر پوليس را به دست بياورد؛ اما با تماس مکرر آنها جواب ندادند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement