خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی وازیخواه پکتیکا پولیس سرحدی و طالبان کشته و مجروح شدند

در ولسوالی وازیخواه پکتیکا پولیس سرحدی و طالبان کشته و مجروح شدند

Jul 06, 2019 - 15:40

 

شرن (پژواک، ۱۵ سرطان ۹۸): مسئولین امنیتی پکتیکا میگویند که از اثر درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولسوالی وازیخواه، هشت پولیس سرحدی کشته شده و طالبان نیز متقبل تلفات و جراحات گردیده اند.

مل پاسوال ایمل نیازی قوماندان امنیه پکتیکا، به تاریخ ۱۵ سرطان، به آژانس خبری پژواک گفت که دیشب طالبان مسلح، در منطقه سرواندی وازیخواه، بر پوسته های پولیس سرحدی حمله گروهی کردند.

موصوف افزود که در درگیری متذکره، هشت پولیس سرحدی کشته شدند؛ اما با رسیدن نیروهای امنیتی تازه دم، طالبان نیز متقبل تلفات و جراحات شده اند.

همچنان عبدالغنی پکتین عضو شورای ولایتی پکتیکا، به پژواک گفت که درجنگ دیشب در ولسوالی وازیخواه، هشت پولیس سرحدی کشته، دو تن مجروح و چهار تن دیگر مفقود شده اند.

نامبرده اذعان کرد: "طالبان درمنطقه دو پوسته را آتش زده و درامتداد راه ماین ها را تعبیه کرده اند، لذا نیروهای کمکی نتوانستند وارد منطقه شوند."

طالبان مسلح نیزاین درگیری را تایید می کنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه گفت که دیشب در ولسوالی وازیخواه، طالبان سه پوسته امنیتی را مورد حمله قرار دادند.

موصوف افزود که درحملات متذکره، ۱۷ پولیس سرحدی کشته و مجروح شده اند و شماری اسلحه و مقدار مهمات نیز دراختیار طالبان قرارگرفته است.

موصوف علاوه کرد که در درگیری متذکره، دو طالب کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

شایان ذکراست که از ۱۵ سال گذشته بدینسو، راه های مواصلاتی ولسوالی های وازیخوا، ورممی و تروی، به سبب ناامنی ها با شرن مرکز پکتیکا مسدود است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking