خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخی باشندگان امام صاحب کندز، از عرضۀ خدمات صحى شکايت دارند

برخی باشندگان امام صاحب کندز، از عرضۀ خدمات صحى شکايت دارند

Jul 07, 2019 - 14:33

شهر کندز (پژواک، ١٦ سرطان ٩٨): شمارى از باشندگان امام صاحب ولايت کندز، از عرضۀ خدمات صحى در اين ولسوالى شکايت دارند و ميگويند که اين مشکل شان بايد حل شود.

نورالحق باشنده بازار ولسوالی امام صاحب، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين شفاخانه، تنها کسانى تداوى مى شوند که واسطه داشته باشند.

نورالحق افزود: "مریض را میبریم شفاخانه، تسلیم نمی گیريند، برای غریب بیچاره هیچ کار نمیکنند، در خدمت مردم واسطه دار هستند."

همچنان نازکمیر باشنده دیگر امام صاحب، از بدرفتاری داکتران شفاخانه صحبت کرد و گفت که از طرف شب، داکتران اين شفاخانه حاضر به تداوى مريضان نمى شوند.

نازکمیر افزود: "از طرف شب هیچ درست کار نمیکنند، ما چند روز پیش مریض را بردیم به بسیار جنجال داکتر را از خواب بیدار کردیم؛ اما درست تداوى نکرد."

در همين حال سید اکبر باشنده منطقه باسوس امام صاحب گفت که در شفاخانه دوا موجود است؛ اما مردم را براى خريدن دوا به بيرون روان ميکنند.

تعداد ديگرى از باشندگان امام صاحب نيز چنين اظهاراتى داشتند و گفتند که هرچه زودتر بايد اين مشکل شان حل شود.

مسئولين شفاخانه امام صاحب، در اين مورد از صحبت کردن با پژواک خوددارى کردند.

اما داکتر احسان الله فضلی رییس صحت عامه ولایت کندز، به پژواک گفت که طی سالهای اخیر، تعداد کلینيک ها و مراکز صحی در این ولایت، افرایش یافته است و مردم بيشتر به خدمات صحى دسترسى دارند.

وى افزود: "مسئله شفاخانه امام صاحب را جدى بررسى ميکنم؛ اگر واقعا چنين مشکل وجود داشته باشد، مسئولين ان را به سزاى اعمال شان ميرسانم."

قابل يادآورى است که در ولايت کندز، حدود ٧٥ مرکز صحى فعال ميباشد؛ اما با آن هم شمارى از مردم اين ولايت، به خدمات صحى دسترسى ندارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan