خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در یک ماه گذشته، بیش از ١٠٩ نفر از مردم غور کشته شده اند"

"در یک ماه گذشته، بیش از ١٠٩ نفر از مردم غور کشته شده اند"

Jul 07, 2019 - 18:05

هرات (پژواک، ١٦ سرطان ٩٨): باشندگان غور، از سقوط شش ولسوالی به دست طالبان و افزایش تلفات نیروهای خیزش مردمی ابراز نگرانی می کنند.

شماری از باشندگان و فعالان مدنی غور، امروز در یک نشستی خبرى در شهر هرات، از افزایش حمله‌های تهاجمی طالبان بالای ولسوالی‌های این ولایت هشدار میدهند و میگویند در یک ماه گذشته ١٠٩ نیروی خیزش مردمی، پولیس محلی و باشندگان این ولایت در حملات طالبان کشته شده اند.

به گفتۀ این باشندگان، در یک ماه گذشته در نتیجۀ حملات تهاجمی طالبان بالای شش ولسوالی غرب شهر فیروزکوه، افزون بر تلفات نیروهای خیزش مردمی، ٥٠ تن دیگر از این نیروها زخمی شده اند.

این باشند‌گان تاکید دارند که اکنون بجز مرکز ولسوالی‌های تولک، شهرک، ساغر، تیوره، دولتیار و دولینه، تمام بخش‌های این ولسوالی‌ها به تصرف طالبان است و این گروه تلاش می کند تا مراکز این ولسوالی ها را نیز به تصرف خود در آورد.

فضل الدین مذهبی  یک تن از فعالان مدنى غور در این نشست گفت: "در یک ماه گذشته، بیش از ١٠٩ نفر از شهروندان غور کشته شدند که بیشتر شان خیزش مردمی بودند؛ به شمول سه تن از نیروهای ارتش، دیگران همه شهروندان بی گناه و نیروهای خیزش مردمی بودند و بیش از ٥٠ تن ما زخمی داریم."

محمد ابراهیم یک تن دیگر از باشندگان غور در این نشست گفت: "بیشتر از یک ماه میشود که جنگ ها در غور جریان دارد و شش ولسوالی در تهدیدات بلند امنیتی قرار دارد که بجز از مراکز همین شش ولسوالی، دیگر هیچ نقطه يى از این ولسوالی ها در تصرف نیروهای دولتی قرار ندارد."

محمد پهلوی یک تن از باشندگان غور نیز گفت: "طالبان در حین حمله بالای ولسوالی ها، وقتیکه مناطق را تصرف می کنند، دست به حریق مناطق دولتی و خانه های مردم از جمله کسانیکه دولتی بودند ميزنند، مثلاً در ولسوالی شهرک در قریه سرچشمه، حینى که آنرا تصرف کردند، در ده دقیقه آنرا به آتش کشیدند."

در همین حال عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور، افزایش حمله های طالبان بالای شش ولسوالی و تلفات نیروهای خیزش مردمی را تایید کرد و علت افزایش تلفات آنان را ناهماهنگی میان این نیروها دانست.

سخنگوی والی غور گفت که درحال حاضر؛ هیاتی از وزارت داخله، دفاع، امنیت ملی و برخی از مقام های زون غرب، به غور آمدند و در حال طرح ریزی عملیات وسیع برای سرکوب طالبان اند.

غور، یکی از ولایت های نا امن در غرب کشور می باشد که در چند ماه اخیر، بارها گواه حمله های تهاجمی طالبان بوده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement