خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صندوق سبز اقلیم، افغانستان را در بخش محيط زيست ٣٠٠ هزار دالر کمک ميکند

صندوق سبز اقلیم، افغانستان را در بخش محيط زيست ٣٠٠ هزار دالر کمک ميکند

Jul 09, 2019 - 16:44

کابل (پژواک، ۱۸سرطان ۹۸): صندوق سبز اقلیم، اداره ملی حفاظت محیط زیست افغانستان را ۳۰۰ هزار دالر امریکایی، به هدف تقويت اين اداره کمک می کند.

صندوق سبز اقلیم، از جمله میکانیزم های جهانی مالی تغییر اقلیم بوده که در سال ۲۰۱۰ میلادی جهت حمایت کشورهای آسیب پذیر جهان در راستای محدود سازی کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه یی در برابر اثرات اقلیم، ایجاد گردیده است.

قرارداد کمک يادشده، امروز ميان شاه زمان ميوندى رئيس عمومى اداره محيط زيست افغانستان و راجند را آريل مسئول عمومى سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد در کابل امضا شد.

ادریس ملیار معین پالیسی و روابط بین المللی اداره ملی حفاظت از محیط زیست گفت که قرارداد يادشده را به دليل مسئول عمومى سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد امضا کرد؛ اين اداره همکار صندوق سبز اقليم مى باشد.

 وى افزود که پول کمک شده، در بخش ظرفيت هاى اين اداره و اداره هاى همکار اين اداره در يک سال هزينه مى شود.

او خاطر نشان کرد که  در حال حاضر، افغانستان بیشتر از هر زمان دیگر نیاز دارد تا به میکانیزم های مالی جهانی تغییر اقلیم دسترسی پیدا کند و تغییر اقلیم را از یک تهدید بسیار جدی به یک فرصت تبدیل سازد.»

وی افزود که آسیب پذیری افغانستان، روز به روز در حال افزایش می باشد؛ زيرا از یکسو جنگ و ناامنی از سوی دیگر کم آبی، خشکسالی و فرسایش خاک، این آسیب پذیری را شدت می بخشد.  

ادریس  گفت که افغانستان، سهم خود را برای کاهش گازات گلخانه یی و مبارزه با تغییر اقلیم در سال ۲۰۱۵ در بیست و یکمین نشست اعضای چارچوب کنوانسیون تغییر اقلیم ملل متحد موسوم به توافقنامه پاریس ارایه نمود و بدین وسیله عزم و اراده خود را جهت مبارزه با اثرات تغییر اقلیم، به سطح جهانی وانمود ساخت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement