طرف¬هاى درگير در دايکندى و پروان ادعاى وارد کردن تلفات به يکديگر را دارند

نيلى/ چاريکار(پژواک، ٢٢ سرطان ٩٨): در دو رويداد جداگانه در ولسوالى کجران ولايت دايکندى، هفت طالب کشته و پنج تن از نيروهاى امنيتى زخمى شده اند؛ و در پروان طرف­هاى درگير، ادعاهاى وارد کردن تلفات به يکديگر را دارند.

 

غیرت علی جواهری عضو شورای ولایتی دایکندی، به آژانس خبرى پژواک گفت که ساعت ٧ شب گذشته، در اثر اصابت يک هاوان در نزديک پوستۀ نيروهاى امنيتى در منطقۀ اشتران ولسوالى کجران اين ولايت،  پنج تن از نيروهاى امنيتى زخمى شده اند.

وى افزود که زخمى شده ها به شفاخانه ولايتى دايکندى انتقال داده شده و وضعيت صحى شان قناعت بخش است.

نقیب الله مالستانى آمر امنیت قوماندانى امنيه کجران اين خبر را تاييد نمود.

وى ادعا کرد که  ساعت ٥ عصر روز گذشته، طالبان در منطقه اشتران ولسوالى کجران، هنگامى که  مى خواستند ماين را در کنار سرک جا سازى کنند، منفجر شد و در نتيجه هفت تن از طالبان کشته شده اند.

اما طالبان تا حالا در مورد چيزى نگفته اند.

طبق يک خبرديگر، طرف­هاى درگير در ولايت پروان ادعاهاى وارد کردن تلفات به يکديگر را دارند.

 

يک منبع امنيتى پروان، از کشته و زخمى شدن ده مخالف مسلح دولت در اين ولايت خبر مى دهد؛ اما طالبان مى گويند که در پروان، هفت تن از نيروهاى دولتى را کشته و زخمى کرده اند. 

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif

الوزی احمدی قوماندان مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی پروان گفت که شب گذشته در يک حملۀ هوايى نيروهاى دولتى در مناطق وازغر و درازگرد ولسوالى سياه گرد اين ولايت، چهار طالب مسلح کشته و شش تن ديگر آنان زخمى شده اند. 

اما احمدزى يک تن از باشنده گان سياه گرد، به آژانس خبرى پژواک گفت که نيروهاى دولتى، شب گذشته در منطقه مرزى ميان وازغر و درازگرد بمبارد نموده و گفته مى شود که در اين حمله، چهار طالب مسلح کشته شده اند.     

طالبان تا حال دراین مورد چیزی نگفته اند؛ اما مى گويند که افراد آنها شب گذشته بر کاروان نيروهاى قطعه صفر یک، در منطقه خلازیی چاریکار مربوط مرکز اين ولايت حمله کردند، که در نتيجه چهار تن از اين نيروها کشته و سه تن ديگر آنان زخمى شده اند.

اما قوماندان مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی پروان گفت که در اين حمله، به نيروهاى دولتى تلفات وارد نشده است.

 

تبصره کنيد