خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نظرسنجی پژواک: ۵۶ درصد علاقمندان از کپتان بودن راشدخان حمايت کردند

نظرسنجی پژواک: ۵۶ درصد علاقمندان از کپتان بودن راشدخان حمايت کردند

Jul 14, 2019 - 15:22

 

کابل (پژواک، ۲۳سرطان ۹۸): نظرسنجی که در مورد تعيين شدن راشدخان منحيث کپتان تيم ملی کرکت افغانستان راه اندازی شد، از حدود ده هزار علاقمند وی، ۵۶ درصد از نامبرده ابراز حمايت نموده اند.

گلبدين نايب، پيش از برگزاری مسابقات جام جهانی، منحيث کپتان تيم ملی کرکت انتخاب شد؛ اما راشدخان و محمد نبی درصفحات تويتر شان با وی مخالفت شديد ابراز نمودند، به سبب اختلافات ميان بازيکنان، تيم ملی درجام جهانی خوب ندرخشيد.

کرکت بورد افغانستان دو روز پيش، طی يک کنفرانس خبری راشدخان را منحيث کپتان مسابقات تست،  يک روزه و مسابقات بيست اوره، و اصغرافغان  را معاون وی تعيين نمود که مورد حمايت گلبدين نايب قرار گرفت و برايش تهنيت گفت.

بعد از اين فیصله کرکت بورد، راشدخان در صفحه فیسبوکش با انتشار يک پوست، از کرکت بورد ابراز سپاس کرد که وی را منحيث کپتان تيم ملی تعيين کرد.

موصوف افزود: "با کشور و مردم خود تعهد می سپارم که برای بهبود وضعيت کرکت افغانستان، شب و روز کار خواهم کرد، همين افغانستان است که سبب نام و عزت ما شده است."

راشدخان به شمول افغانستان در سراسر جهان صدها هزار شايق دارد؛ اما مخالفت ورزيدن وی با کپتان شدن گلبدين نایب، سبب شد تا علاقمندانش درافغانستان کاهش یابد و دراين اواخر، انتقادات نیز بر وی افزایش یافته است.

آژانس خبری پژواک، در صفحه رسمی فيسبوکش که حدود ۱۶ هزار علاقمند دارد، پيرامون کپتان شدن راشدخان نظرسنجی را انجام داد.

درنظر سنجی متذکره، ده هزار و ۶۰۰ تن رای داده بودند که حدود شش هزاراشتراک کننده نظرسنجی، با تقرر راشدخان منحیث کپتان تیم ملی کرکت ابراز توافق نموده بودند و بیش از چهار ونيم هزار تن ديگر، با آن مخالفت ورزیده اند.

به اساس راى گیری، ۵۶ درصد اشتراک کنندگان، با کپتان بودن راشدخان توافق کرده و ۴۴ درصد ديگر با اين فیصله ابراز مخالفت نموده اند.

در این نظرسنجی ، ۱۳۹ تن نظريات شان را ابراز کرده اند که برخی آنها از راشدخان حمايت نموده و برخی ديگر، وی را به باد انتقاد گرفته اند.

به نام نقیب الله عینی یکتن نگاشته است که فیصله، به مورد و نهایت عالی است که راشدخان منحیث کپتان تيم ملی انتخاب شد، موصوف افزوده است: "من ابتدا به راشدخان مبارکباد می گويم و سپس به همه ملت افغانستان تهنيت عرض می کنم، راشدخان فرد جوان و مستعد است، به اميد کامگاری هر چه بيشتر وی."

اما عطاءالله مخلص یکتن از علاقمندان کرکت، با اين فیصله ابراز مخالفت نموده و گفته است که اين فیصله بجا نيست؛ زيرا اگر راشدخان کپتان باشد، در شرایط فشار و دشوار بازی کرده نمی تواند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan