خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۳۵ تن افراد ملکی در ارزگان کشته و زخمی شدند

۳۵ تن افراد ملکی در ارزگان کشته و زخمی شدند

Jul 15, 2019 - 20:00

ترینکوت (پژواک، ۲۴ سرطان ۹۸): منابع محلی و والی پیشین ولایت ارزگان میگویند که در عملیات نیروهای مشترک بیش از ۳۵ تن افراد ملکی کشته و زخمی شدند.

منابع محلی میگوید، این عملیات شب گذشته در ساحه خلج ولسوالی گیزاب انجام شده است. نیروهای مشترک افغان و ناتو شب هنگام بر مراکز طالبان چاپه زدند که با واکنش طالبان روبرو شدند.

امان الله تيمورى والی پیشین ارزگان و باشنده ساحه خلج ولسوالی گیزاب به تاریخ ۲۴ سرطان به آژانس خبری پژواک گفت که افراد کشته شده اعضای خانواده شان است و تا اکنون هم جسد ها زیر خاک مانده است.

به گفته او، در بمبارمان شش طالب مسلح نیز کشته شدند.

از سوی دیگر، یک منبع با اعتماد در گیزاب به پژواک گفت، حمله هوایی زمانی صورت گرفت که طالبان مسلح از خانه های مردم به نیروهای مشترک حمله میکردند.

به گفته منبع، بعداً به ساحه چرخبال های نیروهای خارجی آمدند و بالای خانه های مردم ملکی حملات هوایی انجام دادند.

منبع میافزاید که در این حملات هوايى په شمول ملا نصرالله قوماندان طالبان که جدیداً از پاکستان آمده بود، سه طالب کشته شدند.

ساحه خلج از سال ها بدینسو تحت تسلط طالبان قرار دارد که نیروهای خارجی و افغان بعضی اوقات در آنجا برای سرکوب کردن طالبان چاپه های شب هنگام میزند.

اما قول اردوی ۲۰۵ اتل کشته شدن افراد ملکی را در حملات هوایی رد کرده است.

در خبر نامه که از سوی این قول اردو در صفحه تویتر نشر شده، آمده است که آنان ادعا ها و تلفات ملکی را جدی میگیرند، همکاران ناتو و افغان همیشه تلاش نمودند که خطرات را برای افراد ملکی کاهش دهند.

طالبان مسلح در این بابت تا اکنون چیزی نگفته است.

قابل یاد آوری است که دراین آواخر رویداد های کشته و زخمی شدن افراد ملکی زیاد شده، روز گذشته در میدان وردک نیز بیش از ده تن افراد ملکی کشته شده بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement