خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مولوده حايز مقام اول مسابقۀ حسن تلاوت قرآنکريم در سمنگان شد

مولوده حايز مقام اول مسابقۀ حسن تلاوت قرآنکريم در سمنگان شد

Jul 16, 2019 - 14:39

ایبک (پژواک، ٢٥ سرطان ٩٨): مولوده، مقام اول مسابقۀ حسن تلاوت قرآنکريم را از آن خود کرد که به پيشواز صدمين سالگرد استرداد استقلال کشور، در سمنگان راه اندازى شده بود.

افغان ها، در ٢٨ اسد سال ١٢٩٨هجرى شمسى، تحت رهبری غازی امان الله خان، استقلال کشور شان را از انگلیس ها به دست آوردند.

در مسابقه حسن تلاوت قرآنکريم که امروز از سوى کمیته فرهنگی و دارالانشاى ولایتی تجلیل از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور تنظيم شده بود، يکصد تن از حافظان ده مدرسه دينى ذکور و اناث ايبک مرکز ولايت سمنگان، شرکت نموده بودند.

مولوی سید عبدالغفورهاشمی سرپرست ریاست ارشاد، حج و اوقاف سمنگان و يک تن از داوران اين مسابقه، به آژانس خبرى پژواک گفت مولوده که مقام اول را از آن خود کرده است، محصل صنف سیزدهم مدرسه دارالعلوم عثمانیه  شهر ايبک مى باشد.

مولوده، با ابراز خرسندی گفت: «من قرآن پاک را از سن خرد بدینسو، نزد استاد با تجوید می خوانم، آرزو دارم که کلام الله مجيد را حفظ کنم و در آینده عالم دین شوم و اطفال وطن را قرآن بياموزانم.»

مولوی هاشمی گفت که قاری زین الدین متعلم مدرسه دارالعلوم ریاض العلوم، مقام دو و سمیرا شاگرد مدرسه قاری محمد رحیم، مقام سوم اين مسابقه را از آن خود کردند.

وی افزود: «راه اندازی چنین برنامه های نورانی، قرآنی و اسلامی، خالی از فضيلت نبوده، جوانان ما به خواندن قرآن تشویق می شوند و برای هر فرد مسلمان لازم است که قرآنکریم را با حسن تجوید قرائت کند.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement