خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اقوام شينوار خواستار توظيف تيم های سيار نصب برچسپ بر تذکره ها شدند

اقوام شينوار خواستار توظيف تيم های سيار نصب برچسپ بر تذکره ها شدند

Jul 18, 2019 - 18:55

‎جلال آباد (پژواک، ۲۷سرطان ۹۸): باشندگان شش ولسوالی شينوار ولايت ننگرهار می گويند که به سبب ناامنی ها، تعداد زيادی افراد منسوب به اين قوم، از نصب برچسپ برتذکره های شان محروم شده اند.

آنها خواستار آغاز دوبارۀ اين روند درمناطق شان هستند.

شماری از باشندگان اين ولسوالی ها، به تاريخ ۲۷ سرطان، در رياست قبايل واقع شهرجلال آباد حضور يافته و حقوق شان را مطالبه کردند.

آنها گفتند که در انتخابات ولسی جرگه، ساحات زياد اين ولسوالی ها ناامن بود، اهالی ولسوالی ها در مناطق ديگر اسکان گزيدند؛ اما اکنون دوباره به مناطق شان برگشته و مبادا که از حق رای دادن محروم شوند.

‎ازجمع افراد متذکره، ملک شيرپاو يکتن از متنفذين قومی گفت که قوم شينوار به سبب ناامنی ها از نصب استيکر برتذکره های شان محروم شده اند.

موصوف گفت که از دولت تقاضا دارد تا برای نصب برچسپ برتذکره های آنان، مراکز سيار را ايجاد نمايد.

عزيزالله شينواری متنفذ ديگر قومی گفت که ساکنين اين مناطق، در پی ناامنی ها محروم شدند و ازجانب ديگر، حکومت کارزار آگاهی عامه را انجام نداده است.

موصوف گفت که بر تذکره های مردم برچسپ نصب شده بود؛ اما بی خبراز اينکه مرکز آن بايد تغيير يابد.

‎ باخترشينواری فعال مدنی اذعان کرد که جنگ ها، قوم شينوار را متضرر نموده، مردم آن بی چاره اند و به سادگی نمی توانند غرض نصب استيکر، به مرکز ولسوالی بروند.

اما ذبيح الله وگری مسئول کميسيون ولايتی انتخابات ننگرهار، طی گفتگو با آژانس خبری پژواک، پيشنهاد متنفذين قومی را بی مورد خواند و گفت که اکنون عملی شدن اين خواسته ممکن نيست.

نامبرده افزود که بار اول سه ماه و دفعه دوم برای پانزده روز کمپاين راه اندازی شده و در حال حاضر، مصروف پيشبرد امور ديگر مربوط به انتخابات هستند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking