خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی به پیکر "بریدجنرال عبدالمبین محبتی" ادای احترام کرد

رئیس جمهور غنی به پیکر "بریدجنرال عبدالمبین محبتی" ادای احترام کرد

Jul 18, 2019 - 15:26

کابل (پژواک، ٢۷سرطان٩٨): رئیس‌ جمهور غنی، به پیکر "برید جنرال عبدالمبین محبتی" که روز گذشته در یک حمله مسلحانه به قتل رسید، ادای احترام کرد.

این در حالی است که روز گذشته برید جنرال عبدالمبین محبتی قوماندان لوای سوم قول اردوی ۲۰۳ تندر با شماری از سربازان خارجی به ولسوالی قره باغ ولایت غزنی رفته بود، که هدف تيراندازی یک سرباز قرار گرفت و دراین حمله برید جنرال محبتی کشته و سه سرباز خارجی نیز هدف گلوله قرار گرفتند.

خبرنامه مطبوعاتی ریاست جمهوری که به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که رئیس جمهور محمد اشرف غنی، قبل از ظهر امروز پنجشنبه در مراسم جنازه جنرال عبدالمبین محبتی اشتراک نمود.

رئیس جمهور غنی در شفاخانه سردار محمد داوود خان، ضمن اتحاف دعا به روح موصوف گفت که جنرال عبدالمبین یک افغان متعهد، مسلمان قاطع، افسر باجرأت و نمونه يى از فداکاری و تواضع بود.

وى افزود:"جنرال محبتی یونیفورم مقدس را به تن کرد و در همین یونیفورم مقدس شهید شد که یاد و خاطراتش برای همیشه موجب انگیزه خواهد بود. شهید جنرال محبتی برای هر افسر، بریدمل و سرباز یک الگو خواهد بود."

غنی به خانوادۀ جنرال محبتی، نیروهای امنیتی و دفاعی و همه افغان‌ها تأثرات و همدردی عمیق خود را ابراز نمود و خطاب به آنان، افزود: "خود را تنها احساس نکنید، به حیث سرقوماندان اعلای قوای مسلح افتخار می کنم که افسرانی مانند شهید جنرال عبدالمبین محبتی، داشتیم و منحیث رئیس جمهور کشور، خود را مسئول می‌دانم تا با خانواده جنرال عبدالمبین محبتی در تماس باشم و به آنان توجه خاص نمایم."

سپس، حاجی محبوب‌الله رحمانی به نمایندگی از خانوادۀ جنرال عبدالمبین محبتی صحبت کرده گفت: "تشریف‌آوری شما باعث کم‌شدن غم‌های ما گردید و برای ما قوت دل بخشید. ما خانوادۀ فداکار هستیم و به‌خاطر حفاظت از ارزش‌های وطن، همیشه به قربانی‌نمودن خود و  فرزندان مان، حاضر هستیم."

در اخیر، رئیس‌جمهور غنی تابوت برید جنرال عبدالمبین محبتی را که با بیرق سه رنگ کشور پوشیده شده بود؛ در حالیکه از سوی منسوبین قطعۀ تشریفات حمل می‌گردید، تا محل معین مشایعت نمود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking