خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسئولين: در ننگرهار مسئول قتل های هدفی داعش گرفتار شد

مسئولين: در ننگرهار مسئول قتل های هدفی داعش گرفتار شد

Jul 18, 2019 - 14:47

جلال آباد (پژواک، ۲۷سرطان ۹۸): مسئولين ولايت ننگرهار می گويند که نيروهای ويژۀ امنیت ملی دو عضو کليدی قتل های هدفی و طراح حملات انتحاری داعش و مخالفين مسلح را بازداشت نموده اند.

به قول مسئولين، نيروهای ويژه امنيت ملی، دیشب درشهرجلال آباد و مربوطات ولسوالی بهسود طی  عملياتی، افراد متذکره را گرفتار نموده اند.

عطاالله خوگيانی سخنگوی والی ننگرهار، به تاريخ ۲۷ سرطان، به آژانس خبری پژواک گفت که منسوبين امنيت ملی در ننگرهار، در منطقه تنگی سيمه مربوط ولسوالی بهسود، عبدالواجد نام را دستگیر نموده که محافظ عمرخراسانی قوماندان مهم گروه داعش بود و دراين اواخر به منظور انجام قتل های هدفی در ننگرهارگماشته شده بود.

به اساس معلومات نامبرده، عبدالواجد که باشنده اصلی منطقه گورگوری هسکه مينه است، از دو سال گذشته بدينسو درچارچوب گروه داعش فعالیت داشت که به تازه گی توسط عمرخراسانی، مسوول قتل های هدفی در ننگرهارتوظيف شده بود.

سخنگوی والی گفت که نامبرده زمانی توسط موظفين امنیت ملی گرفتارشد که پلان قتل یکتن را داشت، که پیش از رسيدن به هدف گرفتار و به پنجه قانون سپرده شد.

موصوف علاوه کرد که فرد بازداشت شده، به جرايمش اعتراف نموده و اکنون تحقیقات بيشتراز وی جريان دارد.

به اساس یک خبر دیگر، مسوولين اذعان کردند که درننگرهار، طراح حملات انتحاری طالبان مسلح بازداشت شده است.

سخنگوی والی ننگرهارگفت که نيروهای خاص امنيت ملی، دیشب طی راه اندازی عمليات در ناحيه اول مربوط شهرجلال آباد، شيرين مشهور به سهيل طراح حملات انتحاری طالبان برای این ولايت و عضو ارشد گروه طالبان را گرفتار نموده اند.

موصوف افزود که شيرين، پلان داشت تا ذريعه موتربم بر مقام ولسوالی سرخ رود حمله انتحاری را انجام دهد که موترمتذکره دو روز پيش درمنطقه خوگيانی ولسوالی نکرخیل، طی حمله هوایی تخریب شده و نامبرده ديشب بازداشت گرديد.

سخنگوی والی گفت که موظفين امنیت ملی، از نزد افراد بازداشت شده تحقيقات را آغاز نموده اند.

داعش و گروه طالبان مسلح، تاکنون درمورد واکنش نشان نداده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking