خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امنیت ملی: حملۀ اخیر در قندهار از سوی پاکستان راه اندازی شده است

امنیت ملی: حملۀ اخیر در قندهار از سوی پاکستان راه اندازی شده است

Jul 19, 2019 - 13:13

کابل (پژواک، ٢٨ سرطان ٩٨): ریاست امنیت ملی افغانستان میگوید که حملۀ اخیر در قندهار، از منطقۀ چمن پاکستان رهبری شده و درین مورد اسناد هم به دست آورده است؛ اما طالبان این اظهارات را رد می کنند.

طالبان مسلح، عصر روز گذشته بر قوماندانی امنیۀ قندهار حمله کردند، که تا حوالی ساعت ٣ صبح امروز ادامه داشت.

مسئولین محلی میگویند که درین حمله، سه نیروی امنیتی و هفت فرد ملکی کشته شده اند، ٢٠ نیروی امنیتی و بشمول زنان و کودکان، ٨٠ تن از افراد ملکی زخم برداشته اند.

اما طالبان مسلح میگویند که درین حمله، حدود ١٠٠ تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند.

رياست امنيت ملى افغانستان با نشر اعلاميه اى مى گويد که حملۀ يادشده، از سوى یک «مرکز تروریستی» واقع منطقه چمن، پاکستان راه اندازی شده است.

منبع نوشته است که حمله کننده گان در جریان این حمله، به شکل منظم توسط شخصى به نام ملا آغا، از پاکستان سوق، اداره و رهبری می شدند.

در اعلاميه آمده است که جریان مکالمات میان حمله کننده گان این حمله و آمران شان در پاکستان، سند انکار ناپذیر راه اندازى حملات در خاک افغانستان از آن طرف خط از پاکستان، می باشد.

منبع نوشته است: «چنین اعمال، تلاش های جاری را که برای صلح در جریان است، با خطر مواجه ساخته و هویت و نیت تروریستان به حیث یک گروه اجیر را بیشتر آشکار می سازد. یک بار دیگر ثابت شد که طالبان به خاطر منافع دیگران می جنگند و رهبری فعالیت های شان از خارج از کشور صورت می گیرد.»

ریاست امنیت ملی افزوده است که به زود ترین فرصت، جزئیات بيشتر در اين مورد به مردم ارايه خواهد کرد.

اما طالبان مسلح، ادعای امنیت ملی را شدیداً رد میکنند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان مسلح میگوید که تمام عملیات طالبان، در داخل کشور طرح و انجام میشود و به رهبری بیرونی احتیاج ندارند.

به گفته وی؛ جانب مقابل، از عملات طالبان هیج معلومات قبلی ندارد؛ اما وقتی عملیات انجام شد، برای انحراف افکار عمومی چنین اظهاراتی را میکند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking