خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"امریکا در تامین امنیت انتخابات، با نیروهای امنیتی افغانستان همکاری ميکند"

"امریکا در تامین امنیت انتخابات، با نیروهای امنیتی افغانستان همکاری ميکند"

Jul 20, 2019 - 18:43

کابل (پژواک، ٢٩ سرطان ٩٨): قوماندان فرماندهی مرکزی اردوی امریکا ميگويد که ایالات متحدۀ امریکا در زمینۀ تامین امنیت انتخابات، با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان از هرگونه همکاری‌ها، دریغ نخواهد کرد.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمداشرف غنی رئیس‌جمهور، امروز با جنرال مک کینزی قوماندان فرماندهی مرکزی اردوی امریکا، در ارگ دیدار نموده و هر دو جانب در رابطه به پروسۀ صلح افغانستان، تامین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری و مبارزه با تروریزم، بحث و تبادل نظر نمودند.

منبع نوشته است که جنرال مک کینزی، از توانایی‌های روزافزون نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ستایش کرد و گفت که عملکرد نیروهای افغان در دفع عملیات بهاری طالبان قابل قدر بوده و بر ادامۀ همکاری‌ها با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، تاکید کرد.

وى افزود که ایالات متحدۀ امریکا در زمینۀ تامین امنیت انتخابات، با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، از هرگونه همکاری‌ها، دریغ نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش‌آمدید به جنرال مک کینزی، از تعهد ایالات متحدۀ امریکا در رابطه به همکاری با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان و تامین امنیت انتخابات، ابراز امتنان نموده، گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، آمادگی‌های کامل برای تامین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری دارند.

وى افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، همان‌گونه که امنیت انتخابات پارلمانی افغانستان را تامین کردند، در زمینه‌ی تامین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری همچنان تلاش بیشتر خواهند کرد.

از سوى ديگر، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، امروز با پیر البرت ایلساس نمایندۀ خاص وزارت خارجه کشور شاهی ناروی برای افغانستان، در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار نمود.

اين مطلب در خبرنامه اى که از سوى ارگ به نشر رسيده، آمده است.

منبع افزوده است که در این دیدار، رئیس‌جمهور کشور از همکاری‌های کشور شاهی ناروی در بخش‌های مختلف با افغانستان، قدردانی نمود.

منبع نوشته است که همچنان هر دو جانب، در رابطه به نقش ‌و حمایت کشور شاهی ناروی از پروسۀ صلح به‌رهبری و مالکیت حکومت افغانستان، بحث و تبادل نظر نمودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan