خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر پیشین مخابرات از محکمۀ استیناف برائت گرفت

وزیر پیشین مخابرات از محکمۀ استیناف برائت گرفت

Jul 21, 2019 - 16:06

کابل(پژواک، ۳۰ سرطان ۹۸): عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژى معلوماتی، از محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، برائت گرفت.

محاکمه استیناف عبدالرزاق وحیدی، روز گذشته برگزارگرديد؛ اما به دلیل طولانی شدن آن، اعلام حکم نهایی، به روز یکشنبه (امروز۳۰ سرطان) موکول شد.

امروزهیأت قضایی محکمه استيناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، پس ازشنیدن صورت دعوا و دفاعیه وکیل مدافع عبدالرزاق وحیدی، برائت او را اعلام کرد.

عبدالرزاق وحیدی، درماه دلو سال گذشته که به حيث معین مالی و اداری وزارت مالیه ايفاى وظيفه مى کرد، با شش تن از همکارانش هر یک محمد قاهر حیدری سرپرست اسبق معینیت مالی و اداری وزارت مالیه، عزیزالدین شمس رییس مطبعه صکوک اين وزارت، نیازمحمد فیضی سرپرست سرمحاسبيت، خلیل الله سیفی مدیر تهیه و تدارکات، احمد شکیب مدیر کنترول و محمد بشیر مدیر فنی مطبعه يادشده، متهم به نقض قانون تدارکات، وارد کردن ١٩ ميليون افغانى زيان و سوء استفاده از صلاحیت های وظیفوی شده بودند.

محکمه ابتدايیۀ مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، عبدالرزاق وحیدی رابه اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفوی، به سه سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات کرده بود.

در ۱۹ ماه حمل سالروان، پس از آن که وحيدى در محکمه ابتدایی به استفاده سوء از صلاحیت‌های وظیفه‌ای در هنگام مأموریتش به عنوان معین در وزارت مالیه، مجرم شناخته شد، بازداشت و به زندان پلچرخی منتقل شد.

اما عبدالرزاق وحیدی، امروز (یک‌شنبه ۳۰سرطان) در دومین روزمحکمه استیناف خواهی‌اش، از محکمه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، برائت گرفت.

با این حال، محمد فرهنگ، وکیل مدافع عبدالرزاق وحیدی به آژانس خبرى پژواک گفت که موکلش پس از طی مراحل قانونی و اداری آزاد خواهد شد.

 گفتنی است در صورتی که څارنوال موظف قضیه، به فیصله محکمه استیناف قناعت نکند، دوسیه وحیدی به مرحله «تمیز» واگذار می‌شود.

هیئت قضایی گفت که این حکم، قطعی نیست و در صورتی که څارنوال موظف اعتراض داشته باشد، می تواند فرجام خواهى کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking