خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در دهراوود ارزگان يک قرارگاه اردوی ملی محاصره شده است

در دهراوود ارزگان يک قرارگاه اردوی ملی محاصره شده است

Jul 22, 2019 - 17:36

ترينکوت (پژواک، ۳۱ سرطان ۹۸): باشنده گان ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان می گويند که اگر دولت به قرارگاه اردوی ملی موسوم به (چتو) توجه مبذول نکند، ابتدا چتو و سپس همه ولسوالی سقوط خواهد کرد.

ده ها باشنده ولسوالی متذکره که به تاریخ ۳۱ سرطان، به مرکز ترينکوت مراجعه کرده بودند، نگرانی های شان را با رسانه ها شريک نمود و دراين راستا خواستار توجه جدی دولت شدند.

هيئت شورای محلی ولسوالی دهراوود، اعضای اين شورا، متنفذين قومی و باشندگان محلی که به ترینکوت مرکز ولایت آمده بودند، اوضاع امنیتی ولسوالی را نگران کننده عنوان نمودند.

وضعيت در دهراوود، با گذشت هر روز در حال بدتر شدن است.

از جمع افراد متذکره، ملک محمد ولی، به پژواک گفت که از سه سال بدينسو، یک قرارگاه اردوی ملی که درمنطقه چتو واقع است و ده ها منسوبین نظامی درآن تعبيه اند، درحال محاصره قرار داشته و طالبان مسلح، هر روز بر آن حملات گروهی را انجام می دهند.

ملک افزود که قرارگاه متذکره، غرض تامين امنیت پل چتو و منطقه استراتيژيک متذکره افراز شده؛ اما دراين اواخر بیم آن می رود که طالبان با حملات شان، اين نقطه حاکم را تصرف کنند.

سردار ولی یکتن ازافراد حاضر دراين جمع نیز نگرانى کرد که درصورتيکه حکومت، ده ها سرباز را از محاصره و حملات نجات ندهد، دور نیست که ابتدا اين منطقه استراتيژيک و سپس ولسوالی به دست طالبان سقوط کند.

از جمع افراد متذکره، زين الله نیز به پژواک گفت که در قرارگاه چتو، ده ها سرباز دولتی در وضعیت ناگوار قرار دارند.

موصوف افزود: ((همه راه های اکمالاتی را طالبان مسدود نموده اند، سربازان کشته شده و مجروح روز ها در ميدان نبرد باقی می مانند و بسا اوقات به سبب تشنگی و گرسنگی، از علف خشک و آب لليترهای وسایط استفاده می کنند.))

مردم از حکومت تقاضا دارند تا قرارگاه نيروهای امنیتی افغان درمنطقه استراتيژيک چتوى اين ولسوالی را از محاصره نجات داده و اکمال نماید.

محمد شفيق اسدالله سعید والی ارزگان گفت که مشکلات باشندگان ولسوالی دهراوود، به وی مواصلت ورزیده و اداره مرکزی را از اين موضوع آگاه ساخته و همچنان خواستارکمک نیز شده است.

موصوف، به پژواک افزود که پلان دارد تا تمام مسيرهای ولسوالی ها را با مرکز ترينکوت باز و فرصت تردد را به مردم مساعد سازد.

پژواک تلاش ورزيد تا نظر مسئولين امنیتی پيرامون سربازان محاصره شده درمنطقه چتو را نیز اخذ نماید، ولی موفق نشد.

اين مشکل، صرف به محاصره سربازان در ولسوالی دهراوود خلاصه نمی شود، که با گذشت روزها به مواد خوراکی دسترسی ندارند و سربازان مجروح آنها انتقال نمی شوند، بلکه پيش از اين هم در ولسوالی های ارزگان خاص، چارچينو، و چنارتوى این ولایت، از محاصره و گرسنگی سربازان اردوی ملی و پوليس نيز گزارش ها پخش شده اند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan