خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند توزيع تذکره های برقی در ننگرهار آغاز شد

روند توزيع تذکره های برقی در ننگرهار آغاز شد

Jul 22, 2019 - 16:06

 

جلال آباد (پژواک، ۳۱سرطان ۹۸): بعد از کابل و هرات، روند توزيع تذکره های برقی در ننگرهار آغاز شد که به گفتۀ مسئولين، سهولت توزيع تذکره  براى هزارتن در يک روز فراهم شده است.

اين مرکز توزيع تذکره های الکترونيکی، به تاريخ ۳۱ سرطان، از سوی والی ننگرهار و رئيس عمومی اداره ثبت احوال نفوس افتتاح شد.

احمدجاويد رسولی رئيس عمومی اداره ثبت احوال نفوس، طی يک کنفرانس خبری دراين خصوص گفت  که تاکنون در سراسر کشور، به دوصد و پنج هزار (۲۰۵۰۰۰) تن تذکره های برقی توزيع شده است.

موصوف افزود که حدود پنجاه هزار تن برای اين پروسه ملی ثبت نام نموده اند که به علت آن، روند ثبت نام درکابل تمديد شده است.

به قول رسولی، کار روی يک طرزالعمل آغاز شده  و از شروع هفتۀ آينده، اين روند ابتدا درکابل تسريع خواهد شد و به همه منتظرين، در آينده نزديک تذکره توزيع خواهد شد.

نامبرده گفت بعد از کابل و هرات، به اساس علاقمندی مردم، اين روند در ننگرهار نيز آغاز شد.

به اساس معلومات نامبرده، اين مرکز در ولايت ننگرهار فعال شده، ولی با تسهيلات موجود درآن، باشندگان لغمان، کنر و نورستان نيز می توانند از اين جا تذکره اخذ کنند.

شاه محمود مياخيل والی ننگرهارگفت که با آغاز روند توزيع تذکره های الکترونيکی، ميزان جرايم کاهش می يابد و برای انکشاف اقتصادی، زمينه را فراهم می سازد.

به قول موصوف، توزيع اين تذکره ها می تواند جلو تقلب و مصارف اضافی در انتخابات را بگيرد.

موصوف اطمينان سپرد که اداره ولايتی، در هر بخش با اين اداره همکاری خواهد نمود و ابراز اميدواری کرد تا مراکز توزيع تذکره ها دراين ولايت افزايش يابد.

ساکنين ننگرهار، از آغاز توزيع تذکره های برقی دراين ولايت خرسنداند؛ اما تقاضا دارند تا برنامه های آگاهی دهی عامه، راه اندازی  و مراکز توزيع تذکره ها افزايش يابد.

برهان الدين سيرت فعال مدنی، به پژواک گفت که اين، يک روند ملی است و بايد کارهای آن تشديد شود.

غلام قادر فقيرزی که امروز تذکرۀ برقی را اخذ نموده  است گفت که اين تذکره، در کاهش جرايم نقش بارز ايفا خواهد کرد و هويت ملی را ثابت خواهد کرد و تمام هموطنان بايد در آن اشتراک ورزند.

افغانستان برای بار نخست در سال ۱۲۹۸ دارای سيستم تذکرۀ تابعيت شد که شاه امان الله خان غازی، بارنخست تذکره اخذ نموده بود و با سپری شدن صد سال از آن زمان، اکنون روند توزيع تذکره های الکترونيکی آغاز شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan