خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم: اگر جلو تلفات و جراحات افراد ملکی گرفته نشود بادولت قطع رابطه می کنيم

مردم: اگر جلو تلفات و جراحات افراد ملکی گرفته نشود بادولت قطع رابطه می کنيم

Jul 22, 2019 - 18:45

کابل (پژواک، ۳۱سرطان ۹۸): شماری از باشندگان ولایت ميدان وردک هشدار می دهند در صورتيکه روندقتل افراد ملکی دراين ولايت متوقف نشود، بادولت قطع علاقه نموده و شاهراه ها را به روی ترافيک مسدود خواهند کرد.

ده ها باشنده و افراد متضرر ولايت ميدان وردک، امروز درحالی درکابل نشست اعتراضيه برگزارکردند که دراين اواخر، درحملات نیروهای دولتی دراين ولايت، میزان تلفات و جراحات افراد ملکی افزایش یافته است.

منصور عاصم که به نمايندگی ديگران سخنرانی کرد، گفت که طی چند ماه اخیر، دراين ولایت نزدیک به هر روز، طی عمليات شبانه، حملات و بمباردمان ها، افراد ملکی کشته و مجروح می شوند که مردم تحمل این وضعیت را از دست داده اند.

موصوف علاوه کرد: ((مسئولين محلی نباید وحشت راتوجیه و حقيقت را تحریف کنند، اطفال، زنان و افراد بی گناه ما را به نام های قوماندانان طالبان، طالبان یا هراس افگنان شهيد سازند.))

نامبرده، از طالبان نیز خواست که بيرون از قريه ها و روستاها جنگ کنند تا مردم در فضای آرام زندگی نمايند.

اخترمحمدطاهری ريیس شورای ولایتی ميدان وردک درنشست امروزگفت که هر خانه و قريه این ولایت، شاهد وحشت جنگ ها و حملات است و مردم از زندگی به ستوه آمده اند.

موصوف علاوه نمود که مردمان ديگر، تلاش می ورزند تا مکاتب و شفاخانه ها را اعمارکنند، ولی باشندگان اين ولایت، برگليم ماتم قربانيان جنگ نشسته اند.

نامبرده افزود که آنها به کرات از حملات شبانه، عمليات و بمباردمان به مسئولين حکومتی و حتی رییس جمهورشکايت نموده اند؛ اما نه تنها جلو آن گرفته نشده، بلکه با گذشت هر روزاين وحشت گسترده می شود.

در نشست امروز، اقارب قربانيان جنگ نیزاظهار نظرکردند.

عبدالمتين برادر فرد کشته شده در علميات ولسوالی جلریز گفت که منسوبين قطعه صفريک، پنج روز پيش برمنزل برادرش حمله نموده و وی را کشتند.

موصوف افزود: ((بعد از کشتن، جسد وی را با خود برده بودند، عصرروز زنگ تيليفون آمد که بیاييد جسد اعضای خانواده تان را از شفاخانه امنیت ببرید.))

نامبرده همچنان علاوه کرد: ((حکومت همواره می گويد که طالبان محاکم صحرایی دارند، آیا قتل برادرم درمنزلش محکمه صحرایی نیست؛ اگر طالب می بود، بعد از بازداشت قانون را بر وی تطبیق می نمودید، شما به کدام جرم برادرم را درمنزلش کشتید؟))

مسيح الله باشنده ولسوالی جغتو گفت که حدود هشت ماه پيش، نيروهای دولتی برمنزل شان، حمله شبانه انجام دادند، به شمول زنان و اطفال ۱۲ عضو خانواده اش را که همه بی گناه بودند به قتل رساندند.

نامبرده افزود که هنگام حمله در ايران بود.

موصوف افزود: ((همين کفایت می کند که از سوی دولت و طالبان درآتش می سوزیم، دولت اطفال، خواهران و مادران ما را درعمليات شبانه، به قتل نرسانند.))

اشتراک کنندگان نشست می گفتند که اگر روند تلفات و جراحات افراد ملکی در ولایت میدان وردک متوقف نشود، باشندگان این ولایت بادولت قطع ارتباط نموده و درانتخابات آینده اشتراک نخواهند ورزید.

همچنان آنان گفتند درصورت عدم پذیرش خواسته هاى شان، شاهراۀ کابل – کندهار و کابل – بامیان را به روی ترافیک مسدود می نمایهد و درکابل نیز به تظاهرات گسترده مبادرت خواهند ورزید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan