خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

زلمی خلیلزاد سفر برای دور هشتم مذاکرات صلح با طالبان را آغاز کرده است

زلمی خلیلزاد سفر برای دور هشتم مذاکرات صلح با طالبان را آغاز کرده است

Jul 23, 2019 - 11:40

کابل (پژواک، اول اسد ٩٨): زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص امریکا برای صلح افغانستان، سفر به خاطر برگزاری دور هشتم مذاکرات صلح با طالبان را، آغاز کرده است.

در خبرنامه ای که امروز از سوی وزارت خارجۀ امریکا به نشر رسیده، آمده است که خلیلزاد روز گذشته حرکت کرده و قرار است تا تاریخ اول ماه اگست، به کشورهای افغانستان و قطر سفر نماید.

خبرنامه افزده است که این سفر خلیلزاد، بخشی از تلاش های وی می باشد که میخواهد برای حل جنگ در افغانستان، یک راه حل صلح آمیز را پیدا نماید.

وزارت خارجۀ امریکا گفته است که زلمی خلیلزاد، طی این سفر از کشورهای افغانستان و قطر دیدار خواهد کرد.

منبع افزوده است که خلیلزاد، در کابل با مقامات افغان در خصوص روند صلح افغانستان مشوره و گفتگو خواهد کرد و تلاش دارد که برای مذاکرات بین الافغانی، زمینه را مساعد سازد.

همچنان در خبرنامه آمده است که خلیلزاد، در کابل با نمایندگان جوامع مدنی، زنان و ارگان های دیگر نیز در خصوص روند مذاکرات گفتگو خواهد داشت.

قابل یادآوری است که طی ماه گذشته، هر دو طرف در مذاکرات دور هفتم، از پیشرفت ها خبر داده بودند.

در مذاکرات صلح بین امریکا و طالبان، بیشتر بر چهار مورد "اخراج نیروهای خارجی، مبارزه علیه تروریزم، مذاکرات بین الافغانی و آتش بس همه جانبه" تمرکز میشود.

گفته میشود که در جریان چند دور مذاکرات، طرفین در سه مورد اول به توافق نزدیک شده اند؛ اما روى آتش بس همه جانبه، تاهنوز بحث ادامه دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking