خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢١ مورد تدارکاتى به شمول اعمار سرک کنر- نورستان منظور گرديد

٢١ مورد تدارکاتى به شمول اعمار سرک کنر- نورستان منظور گرديد

Jul 23, 2019 - 16:59

کابل (پژواک، اول اسد ٩٨): کميسيون تدارکات ملى، به ارزش بیش از ۳.۶۵ میلیارد افغانی، ٢١ مورد تدارکاتى به شمول اعمار سرک کنر الى نورستان را منظور کرده است.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز گذشته در ارگ تدویر یافت.

منبع افزوده است که در این جلسه، ۲۳ مورد تدارکاتی به بحث گرفته شد که در نتیجه، ۲۱ مورد آن به ارزش بیش از ۳.۶۵ میلیارد افغانی از سوی این کمیسیون منظور گردید.

منبع نوشته است که حین بحث بالای پروژۀ اعمار سرک کنر الی نورستان، رئیس‌جمهور غنی آغاز کار اسفالت سرک را به مردم نورستان تبریک گفت و بر تطبیق و نظارت همه‌جانبۀ این پروژه از سوی وزارت ترانسپورت، تاکید ورزید.

در همین حال، ادارۀ تدارکات ملی، گزارش کمیتۀ مشترک را که متشکل از نمایندگان شورای امنیت ملی، وزارت امور داخله، وزارت دفاع ملی، ریاست عمومی امنیت ملی، تصدی محافظت عامه و ادارۀ تدارکات ملی بود، مبنی بر نرخ‌گیری برای کرایه‌گیری موترهای زرهی و هایلکس معه بیمۀ این موترها برای کاندیدان انتخابات ریاست‌جمهوری کشور ارایه نمود که پس از استماع گزارش، جلسه پیشنهادات این کمیته را مورد بحث و مداقه قرار داد، که سر انجام از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور گردید.

به همین ترتیب، درخواست منظوری تعدیل شماری از پروژه های دیگر، پس از بررسی و مداقه، از سوی کمیسیون تدارکات ملی تائید شد.

در خبرنامه آمده است که وزارت انرژی و آب، درخواست هدایت پیرامون اعطای قرارداد پروژۀ ساختمان اعمار فاز اول کانال شاهی ولایت لغمان را از کمیسیون تدارکات ملی نمود که پس از بحث‌های همه‌جانبه، پروژه متذکره در پرنسیب منظور گردید و به این وزارت وظیفه سپرده شد تا گزارش تفصیلی خویش را به جلسۀ بعدی ارایه کند.

منبع اضافه کرده است که علاوه برآن، درخواست منظوری تصحیح قیمت پروژۀ شبکۀ آب‌رسانی فاز دوم شهر ایبک و ساختمان دفتر اداری، تحویل‌خانه و تعمیر کلورینیشن شبکۀ ولایت سمنگان مربوط ریاست عمومی شرکت آب‌رسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان، از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور گردید.

منبع گفته است که بعداً وزارت امور داخله، درخواست هدایت پیرامون طرح پیشنهادی در مورد پروسۀ تدارکاتی و تنظیم قراردادهای چهارچوبی مواد اعاشوی و محروقاتی قوای پولیس ملی را از کمیسیون تدارکات ملی نمود، که پس از بررسی‌های همه‌جانبه، رئیس‌جمهور غنی به این وزارت هدایت داد که نشست جداگانه‌ی را با مقام عالی ریاست‌جمهوری تنظیم نمایند تا در رابطه به ظرفیت و توانایی‌های تخنیکی این وزارت، بحث‌های مفصل صورت گیرد.

بر بنياد معلومات خبرنامه، از سويی‌هم وزارت اقتصاد، درخواست هدایت پیرامون پرداخت اضافه‌کاری و تعدیلات و کار‌های انجام‌شده پروژۀ اعمار ساختمان انستیتيوت پروژه‌ سازی این وزارت را نمود، که از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور گردید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking