خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

متوقف شدن فعاليت شبکه های مخابراتی در بلخ ميليون ها دالرخساره را به تاجران وارد نموده است

متوقف شدن فعاليت شبکه های مخابراتی در بلخ ميليون ها دالرخساره را به تاجران وارد نموده است

Jul 24, 2019 - 19:34

مزارشريف (پژواک، ۲ اسد ۹۸): مسئولين اتاق تجارت بلخ می گويند که دراين ولایت به سبب متوقف شدن خدمات شبکه های مخابراتی، سکتورخصوصی و تاجران ميليون ها دالر خساره را متقبل شده اند.

تاجران بلخ می گويند که همه روابط تجارتی قطع شده و ازحکومت مطالبه دارند تا به مشکل متذکره رسيدگی نماید.

شبکه های مخابراتی ازچهار روز بدينسو در بلخ، شب هنگام به سبب هوشدار طالبان خدمات شان را متوقف می کنند اما اداره محلی بلخ، اين اقدام شبکه های مخابراتی را توطئه عنوان کرد و دراين ولایت دفاترتمام شبکه های مخابراتی را مسدود نمود.

آرش یونسی رييس اتاق تجارت بلخ ، به تاریخ ۲ اسد به آژانس خبری پژواک گفت که طی چهار روز گذشته، با متوقف شدن فعاليت شبکه های مخابراتی، سکتورخصوصی، تاجران و سرمايه گذاران ميليون ها دالر متضرر شده اند.

موصوف می افزاید که با متوقف شدن خدمات مخابراتی در بلخ فعاليت های اقتصادی، تجارتی، داد و ستد محدود شده و تاکنون دراين خصوص نه اداره محلی و نه هم شبکه های مخابراتی پاسخ قانع کننده به مردم ارائه نمود است.

به قول موصوف، روابط تاجران بلخ با شرکای تجاری شان در داخل و خارج از کشور قطع شده  اند.

رييس اتاق تجارت بلخ علاوه نمود که با دوام اين مشکلات، تاجران داخلی و خارجی به سرمايه گذاری دراين ولايت ابراز علاقمندی نخواهد کرد و به قولش زمينه فرارسرمايه از بلخ مساعد خواهد شد.

موصوف گفت: ((اکنون معاملات اکثر بانک ها محدود و یا يکسره متوقف شده اند و همچنان در بازارها و مارکیت های بزرگ نیز معاملات داد و ستد قطع شده که این وضعیت تاثيرمنفي گذاشته است.))

يونسی علاوه کرد که دوام وضعیت جاری در بلخ برایش هرگز قابل قبول نیست و از حکومت تقاضا دارد تا اين مشکل را زودتر حل نماید.

محمد شفيق تاجر بلخ نیز، به پژواک گفت که با متوقف شدن فعالیت های شبکه های مخابراتی، معاملات تجارتی دراین ولایت متضررشده اند.

موصوف گفت که شبکه های مخابراتی طورآنی خدمات شان را دراين ولایت متوقف کردند که این اقدام ضمن تاجران افراد عادی را نیز نگران نموده اند.

به قول موصوف، برای پیشبرد امور داد وستد و رشد تجارت ایجاد فضای مطمئن لازم است و باید به نگرانی های مردم پاسخ مثبت داده شود.

موصوف افزود که ازچهار روز گذشته بدينسو، وضعيت شهرمزارشریف به حالت یک ونيم دهه پيش برگشته است.

نامبرده می گويد که تاکی خدمات شبکه های مخابراتی شب هنگام از سوی طالبان و در روز توسط حکومت متوقف می شود و به قولش که این وضعیت باید عوض شود.

درعين حال افضل حدید رييس شورای ولایتی بلخ نیز می گوید که با متوقف شدن فعالیت شبکه های مخابراتی دراین ولایت، مردم عادی و تاجران با مشکلات مزید مواجه اند.

وی دراين راستا مسوولين شبکه های مخابراتی را به سهل انگاری متهم می کند و تقاضا دارد تا شبکه های متذکره بلافاصله مانند گذشته خدمات ۲۴ ساعته را ارائه کنند.

حدید به مردم اطمينان سپرد که تلاش ها به منظور رفع مشکل متذکره در بلخ جريان دارد و به قولش که به زودی اين نقیصه رفع خواهد شد.

پژواک تلاش ورزيد تا نظريات شبکه های مخابراتی را دراين خصوص داشته باشد، ولی کس حاضر به گفتگو نشد.

مقام ولایت بلخ با نشرخبرنامه اذعان نموده درصورتيکه شبکه های مخابراتی طی ۲۴ ساعت فعالیت های شان را در مزارشريف از سر نگیرند، دفاتر و نمايندگی های شان همچو مسدود خواهد ماند.

اعلامیه می گويد که در برابرفعالیت شبکه های مخابراتی در بلخ هیچ تهدید وجود ندارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking