خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"طالبان پس ازپرتاب هاوان بالای ولسوالی دولت آباد حمله کردند"

"طالبان پس ازپرتاب هاوان بالای ولسوالی دولت آباد حمله کردند"

Jul 25, 2019 - 12:11

 ميمنه (پژواک، ٣ اسد٩٨) : از اثر پرتاب هاوان و حمله طالبان بالای ولسوالی دولت آباد فارياب سه تن به شمول دو طفل جان باخته و ۱۱ تن به شمول فرد ملکی زخم برداشتند و در جنگ ولسوالى الماراين ولايت فارياب ۱۶ تن از طرفین کشته و زخمی شدند .

عبدالرزاق کاکړ ولسوال دولت آباد به آژانس خبرى پژواک گفت که، ساعت ۸:۳۰  شب گذشته ۷ فیر هاوان از سوی طالبان بالای نیروهای امنیتی در مرکز ولسوالی دولت آباد پرتاب گردید.

منبع افزود که به تعقیب اصابت ٧ فيرهاوان، طالان حمله نمودند  که درگيرى تا ساعت ۱۰ نیم شب ادامه یافت و سر انجام  مخالفان مسلح دولت با دادن تلفات عقب نشینی کردند.

کاکړ گفت که، یک هاوان در بین نیروهای خیزش منسوب به امنیت ملی اصابت کرد که دراثر ان یکتن کشته و سه تن زخم برداشتند و یک هاوان دیگر بالاى یک منزل مسکونی در قشلاق چغاتک در ۵۰۰ متری جنوب شرق ساختمان ولسوالی اصابت کرد که  ۱۱ فرد ملکی مجروح شدند .

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب به پژواک گفت که، در جنگ دیشب دولت آباد ۵ طالب، دو طفل و یک نیروی امنیتی کشته شده، ۹ فرد ملکی، ۷ طالب و سه نیروی دولتی زخم برداشتند.

عبدالاحد ایلبیک عضو شورای ولایتی فارياب می گوید که، در حمله و پرتاب هاوان طالبان بیشترین خساره را مردم ملکی متقبل شده اند و در عین حال طالبان نیز تلفات دارند. 

سید عبدالحمید رییس برق فاریاب به پژواک گفت که، در جریان جنگ دولت آباد، لین برق عمومی قطع شده شهر میمنه و   ولسوالی هاى دولت آباد، شیرین تگاب، خواجه سبزپوش و پشتونکوت اين ولايت فعلا برق ندارند پرسونل در ساحه اعزام شدند تا وصل کنند.

 ولسوالی دولت آباد در مسیر شاهراه میمنه اندخوی موقعیت دارد که به جز از ساختمان دولتی و بازار بقیه بیش از ۶۰ قریه در کنترول مخالفین مسلح است .

 طبق يک خبرديگر، در جنگ ولسوالى المارولايت فارياب ۱۶ تن از طرفین کشته و زخمی شدند و یک تانک را طالبان  پا خود بردند.

منابع امنیتی درفاریاب ازحمله گروهی طالبان بالای ولسوالی المارخبر داده می گویند که، در جریان جنگ ۱۶ تن از طرفین جنگ کشته و زخمی شدند.

  عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب به آژانس خبرى پژواک گفت که، شب گذشته مخالفین بالای مرکز ولسوالی المار حمله تهاجمی نموده بودند، اما با مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی مواجه و عقب زده شدند که، در نتیجه ۴ مهاجم کشته و ۶ تن دیگر شان زخم برداشتند.

یورش افزود که، در این نبرد چهار نیروی امنیتی نیززخمى شده اند.

اما یک منبع معتبر امنیتی که نخواست نامش گرفته شود می گوید که، حمله طالبان یک شب پیش بود که با چهار تانک تعرض کردند ،دروازه محوطه ولسوالی را شکستند  وتلاش کردند وارد شعبات ساختمان شوند که جنگ یخن به یخن صورت گرفت وآنها نتوانستند پيشروى داشته باشند، اما یک تانک هاموی که در دفاع از دروازه قرار داشت با خود بردند.

وی گفت که،درجريان درگيرى دو تن از نیروهای امنیتی کشته شده  وچهار تن زخم برداشتند.

ولسوالی المار در ۲۵ کیلومتری غرب شهر میمنه موقعیت دارد که به جز از ساختمان ولسوالی و قوماندانی بقیه مناطق به شمول شاهراه در کنترول مخالفین است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement