خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در اعتراض به افزايش نا امنى ها در کجران دايکندى خيمۀ تحصن برپا شد

در اعتراض به افزايش نا امنى ها در کجران دايکندى خيمۀ تحصن برپا شد

Jul 28, 2019 - 10:29

 

نيلى (پژواک، ٦ اسد ٩٨): ده ها تن از باشندگان ولايت دايکندى، در اعتراض به افزايش ناامنى ها در ولسوالى هاى میرامور، پاتو ، ناوه‌میش و کجران اين ولايت، خيمۀ تحصن بر پا نموده و حکومت را به بى کفايتى متهم کردند.

رقم اين تحصن کنندگان که به بيش از ١٠٠ تن مى رسد، شامل نمايندگان نهادهاى مدنى، موسفيدان و نمايندگان شوراهاى ولايتى اند، که شام روز گذشته در مقابل دروازه اداره محلی این ولایت خيمه تحصن را بر پا کردند.

رحمت الله شریعتی يکى  از فعالان مدنى در دايکندى  و یک تن از تحصن کنندگان، به آژانس خبرى پژواک گفت: «تا زمانی که عملیات تصفیوی در کجران آغاز نشود، نیروهای دفاعی بیشتری جهت سرکوب گروه طالبان به ساحه اعزام نگردد... این خیمه برپا خواهد بود.»

وى افزود که بيش از یک ماه می ‌شود که  طالبان، حملات تهاجمی شان را بالای ولسوالی کجران دایکندی به طور دوامدار انجام می‌ دهند که در نتیجۀ این حملات، بیش از ۷۰ تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند.

موصوف گفت: «دولت تا اکنون کمترین توجهی را جهت بهبود وضعیت نداشته است، که این نا امنی‌ها و کم توجهی دولت مرکزی، نگرانی‌های شدید مردم  اين ولايت را بر انگیخته است.»

همچنان غیرت علی جواهری عضوشورای ولایتی دايکندى نيز حکومت را به کم توجهى متهم کرد و گفت تا زمانى که وضعيت امنيتى در ولسوالى هاى کجران ، میرامور، پاتو ، ناوه‌میش بهبود نيابد، اين خيمه بر پا خواهد بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement