خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنیه ارزگان: از صفوف پوليس همه پسران زیر سن را اخراج نموده ایم

قوماندان امنیه ارزگان: از صفوف پوليس همه پسران زیر سن را اخراج نموده ایم

Jul 29, 2019 - 16:14

 

ترينکوت (پژواک، ۷ اسد ۹۸): قوماندان امنیه ارزگان می گوید که آن عده قوماندانان پوسته ها و قرارگاه های پوليس را که پسران زیرسن را در صفوف شان جای داده بودند، مجازات و یا از وظیفه عزل کرده اند.

سمونوال خطاب خنجری قوماندان امنیه ارزگان، طی مصاحبه اختصاصی با آژانس خبری پژواک گفت که از آغاز تقرر به این سمت تاکنون، در ترینکوت مرکز و ولسوالی های این ولایت، روند اخراج پسران زیرسن را از پوسته ها شروع نموده است.

موصوف علاوه کرد که تاکنون، ده ها پسر زیر سن را از صفوف پوليس اخراج و به خانواده های شان تسليم نموده اند.

خنجری گفت که قوماندانان پوسته ها و قرارگاه ها در مرکز ترينکوت و ولسوالی های این ولایت، پسران زیرسن را برای استفاده جنسی نگهداری می کردند و بسا اوقات در محافل شب نشينی آنها را می رقصاندند.

قوماندان امنیه ارزگان افزود که قوماندانان پوسته ها، هر روز همين پسران را غرض آرایش چهره به سلمانی های شهر می بردند و مانند دختران آنها را آراسته می نمودند.

به قول موصوف، فرهنگ ناپسند بچه بازی که در برخی ولایات ازچند دهه گذشته مروج است، طور اخص درصفوف پوليس ارزگان ريشه عميق تنيده بود که اکثر اوقات، همين پسران باعث حملات بر پوسته  ها و کشته و مجروح شدن پوليس می شدند.

خنجری گفت که طی چهار ماه گذشته، حدود ۲۷ پسر را که بين سنين ۹- ۱۳ سال بودند، از پوسته های پوليس اخراج و آنها را به خانواده ها و اقارب شان تسلیم نموده اند.

قوماندان امنیه افزود که پسران متذکره، باشندگان هلمند، کندهار و ارزگان بودند.

موصوف گفت که قوماندانان پوسته ها و قرارگاه ها را که پسران زیر سن را برای تامین روابط نامشروع نگهداری می کردند، مجازات و یا از وظایف اخراج نموده اند.

به قول خنجری، در ترينکوت مرکز این ولایت، شمار پسران کم سن و سال در پوسته ها کاهش یافته؛ اما در برخی ولسوالی ها، این مشکل پا برجاست که آنها برای جلوگیری آن، دست به کار شده اند.

قوماندان امنیه، ريشه این مشکل را در بیسوادی و جنگ تلقی نموده و گفت که به این کار، قوماندانان و پسران بيسواد مبادرت ورزیده و یا پسرانى اند که متکفل خانواده های شان درجنگ ها کشته شده و آنها زندگی خودسرانه را اختیار نموده اند.

نامبرده همچنان علاوه کرد که پسران خردسال متذکره، اعضای خانواده های جنگجویان اند که سران شان در جنگ ها کشته شده  و آنها بی سرپرست مانده اند.

قوماندان امنیه ارزگان اذعان نمود که اعضای اکثر خانواده ها به سبب فقر و یا  نشست و برخاست با افراد ناپسند، به این اعمال نامشروع متوسل می شوند و پوسته های پوليس برای آنها مکان خیلی مناسب پنداشته می شود.

موصوف گفت که قوماندانان برخی پوسته ها، پسران زيبا را با جبر از خانواده های شان با خود می بردند و سال های متمادی برای استفادۀ نامشروع نزد خود نگهداری می کردند.

به قول خنجری، چندی پیش دختر ۱۳ ساله اى که خود را مانند پسر آراسته بود و ملبس با يونيفورم پولیس در پوسته نگهداری میشد نیز دستگیر  و به مرکز اصلاح تسلیم داده شده است.

نامبرده گفت که در پيوند به اين قضیه، دو تن را گرفتار و به څارنوالی معرفی نموده اند.

به قول وی، به همه قوماندانان هشدارصادر کرده درصورتيکه پسران زیرسن را در پوسته ها نگهداری کنند، از وظایف اخراج و به پنجه قانون تسلیم خواهد نمود.

 قوماندان امنیه، از عالمان دینی و متنفذین قومی خواست تا برای جلوگیری از اعمال شنیع درجامعه دست به کار شوند.

همچنان خنجری گفت که ايجاد اصلاحات در بخش های دیگر قوماندانی امنیه نیز جریان دارد و مشکلات زیاد را از گذشته نیز به ارث برده است.

همچنان قوماندان امنیه افزود که صدها پوليس خیالی را که معاش دریافت می کردند، از وظایف عزل نموده اند.

قوماندان امنیه افزود که صدها میل سلاح و وسایط را نیز از افراد غیرمسئول جمع آوری نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement