خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اگر به خواسته هاى ما رسيدگى نشود به اعتراضات گستردۀ مدنى دست ميزنيم"

"اگر به خواسته هاى ما رسيدگى نشود به اعتراضات گستردۀ مدنى دست ميزنيم"

Jul 30, 2019 - 16:44

نيلى (پژواک، ٨ اسد ٩٨): تحصن کنندگان دايکندى، حکومت را به بى توجهى در قبال خواسته هاى شان متهم مى کنند و هشدار مى دهند که اگر به صداى شان لبيک گفته نشود، به اعتراضات گستردۀ مدنى دست خواهند زد؛ اما وزارت داخله مى گويد که اقدامات عاجل براى رفع مشکلات آنها صورت ميگيرد.

به تاريخ پنجم اسد سال روان، حدود يکصد تن از فعالان مدنى، موسفيدان و نمايندگان شوراى ولايتى دايکندى، در اعتراض به افزايش ناامنى ها در ولسوالى هاى میرامور، پاتو، ناوه‌میش، خدير و کجران اين ولايت، خيمۀ تحصن بر پا نموده و از حکومت خواستند که براى تامين امنيت اين ولسوالى ها نيروها و تجهيزات بيشتر به اين ولايت فرستاده شود.

محمد دانش فعال جامعه مدنی ويک تن ازتحصن کنندگان، امروز (٨ اسد) به آژانس خبرى پژواک گفت که روز گذشته نيز شمار زيادى از فعالان مدنى، موسفيدان و جوانان در مقابل مقام ولايت گردهمايى اعتراضى داشتند و طى قطعنامه اى، خواهان توجه حکومت به بهبود وضعيت امنيتى اين ولايت شدند.

وى افزود که بيش از یک ماه می ‌شود که  طالبان حملات تهاجمی بالای ولسوالی کجران دایکندی را به طور دوامدار انجام می‌ دهند که در نتیجه این حملات، بیش از ١٠٠ تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند.

موصوف گفت: «دولت تا اکنون کمترین توجهی جهت بهبود وضعیت نداشته است، که این نا امنی‌ها و کم توجهی دولت مرکزی، نگرانی‌های شدید مردم را بر انگیخته اند.»

منبع افزود که بايد هرچه زودتر نيروهاى امنيتى بيشتر، سلاح و مهمات به اين ولايت فرستاده شود، پوسته هاى امنيتى بيشتر ايجاد گردد.

او افزود: «اگر به خواسته هاى ما رسيدگى نشود، ما تظاهرات گسترده تر را راه اندازى خواهيم کرد، اعتصاب غذايى مى کنيم و درب ولایت را بسته خواهيم کرد.»

موصوف گفت که بايد حکومت به خواسته هاى آنها رسيدگى کند.

 با اينحال محمد ارزگانی معاون والی دایکندی، به آژانس خبرى پژواک گفت که والی دایکندی، امروز با وزیر امور داخله کشور، درمرکز ديدار داشته و اين خواست تحصن کننده گان را با او شريک ساخته است.

وى افزود که وزیر امور داخله، به والى اطمينان داده است که هرچه زودتر، در ولسوالی هاى کجران و پاتو، عمليات نظامى که از سوى نيروهاى هوايى نيز حمايت خواهند شد انجام مى گردد.

افزون برآن او گفت که به اساس وعده وزيرداخله، نيروهاى بيشترى به ولايت دايکندى اعزام خواهند گرديد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan