خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنیۀ کندز: دشمن سلاح پيشرفته دارد، نيروهاى امنيتى نيز اکمال شوند

قوماندان امنیۀ کندز: دشمن سلاح پيشرفته دارد، نيروهاى امنيتى نيز اکمال شوند

Jul 30, 2019 - 11:39

 

کندز (پژواک،٨ اسد ٩٨): مسئولان امنیتی در کندز می گویند که هرچند روحیه و توانايى نيروهاى امنيتى در آن ولايت نسبت به طالبان خيلى قوى بوده؛ اما موجوديت سلاح هاى پیشرفته نزد دشمن، سبب شده تا نيروهاى امنيتى متحمل تلفات بيشتر شوند.

سمونوال منظور ستانکزی قوماندان امنیه کندز، درصحبت اختصاصى با آژانس خبرى پژواک گفت که فعاليت قطعۀ سرخ طالبان که مجهزبا سلاح هاى پيشرفته مى باشند، درماه هاى اخيردرولسوالى قلعه زال، امام صاحب، و دشت ارچى خيلى گسترده بوده که تلفاتى سنگين به نيروهاى امنيتى وارد شده است .

ستانکزى افزود که قطعه سرخ طالبان که باسلاح هاى دوربين دار مجهزمى باشند، درماه هاى اخيرشب هنگام بالاى بيزها وپوسته هاى امنيتى حملات گروهى انجام داده اند؛ هرچند دربرخى اوقات پاسخ دندان شکن دريافت کرده و با تحمل تلفات عقب نشينى کرده اند؛ اما اکثر اوقات به نيروهاى امنيتى نيزتلفات وارد شده است.

اين مقام بلند پايۀ امنيتى درحاليکه روحيه نيروهاى امنيتى مستقر درآن ولايت را خيلى قوى نسبت به دشمن دانسته  و آمارى از تلفات نيروهاى امنيتى در دوماه اخير را به دست نداد اما گفت: "اگرسلاح پيشرفته دراختيار منسوبين ما قرارداده شود، دشمن را به زود ترين فرصت ازبين مى بريم."

او افزود هرچند درخصوص اکمال نيروهاى امنيتى آن ولايت با سلاح هاى پيشرفته، وزارت امورداخله درجريان قرارگرفته واميد است تا اين کمبودى درنزد نیروهای امنیتی به زود ترين فرصت مرفوع گردد.

قوماندان امنيه کندز، روحيۀ همکارى ميان مردم ونيروهاى امنيتى را ستود و گفت که مردم کندز، هميشه حامى نيروهاى امنيتى شان بوده و مى باشند و درمقابل منسوبان امنيتى، شب و روز تلاش دارند تا مردم اين ولايت زندگى آرام شانرا از دست ندهند و دشمن فرصت نيابد که به اهداف وآرمان شان که تسخيراين ولايت مى باشد، موفق شوند . 

فرماندۀ پوليس کندز، در بخشى از صحبت هايش به تامين امنيت مطمئن در آن ولايت در جريان کارزارهاى انتخاباتى نامزدان رياست جمهورى، اشاره داشت و به نامزدان و کندزيان وعده سپرد که نيروهاى امنيتى، تلاش دارند زمينۀ کمپاين و اشتراک وسيع مردم را در پروسۀ انتخابات فراهم سازند.

او گفت: "قبل ازآغاز روند مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری، پوليس کندز آماده گی های لازم وپلان های منظم از قبل طرحریزی شده را براى تامين امنیت این پروسۀ ملی در اين ولایت رويدست داشته و آنرا عملى ميکنند."

ستانکزى از تمامی مسئولین کمپاین های انتخاباتی خواست تا قبل از راه اندازى برنامه هاى کمپاينى شان، پوليس آن ولايت را به هدف تامين امنيت آنها، در جريان بگذارند.

افزون برآن، وى افزود که به هيچ منسوب پوليس، حق مداخله در جریان کمپاین های انتخاباتی کاندیدان وهيچ حرکتى به نفع و يا ضرر نامزد مشخص داده نخواهد شد.

وى بابيان اينکه آماده گى کامل براى تامين دفاتر نامزدان انتخابات در کندز دارند، افزود که تاکنون هيچ نامزد انتخابات، از ايجاد دفتر ولايتى و مشکلات امنيتى شان مسئولان امنيتى کندز را در جريان نگذاشته اند.

   باشنده گان کندز نيز از تلفات سنگین نیروهای امنیتی در نتيجۀ حملات شب هنگام طالبان بالاى پوسته هاى امنيتى مستقر درآن ولايت نگران بوده، از دولت میخواهند که تدابیرخاص درمقابل قطعه سرخ طالبان گرفته شود.

 نور محمد باشنده ولایت کندز گفت قطعه سرخ طالبان در ماه های اخیر، تلفات سنگین به نیروهای امنیتی وارد کرده است.

 نور محمد افزود: "درحملات قطعه سرخ طالبان بالای بیز قرغان‌تپه ولسوالی امام صاحب، در دو ماه اخیربیش از ۷۰نفر کشته وزخمی شده  اند."

اين باشنده ولايت کندز نيز تاييد کرد که روحيه نيروهاى امنيتى نسبت به طالبان قوى مى باشد؛ اما حملات شب هنگام وموجوديت سلاح دوربين دار نزد دشمن، نيروهاى امنيتى را با مشکل مواجه ساخته است.

کندز، از ولایت های نا امن است که در سال های اخیر، دوبار به دست طالبان سقوط کرد؛ اما باز پس گرفته شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan