خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شبکه های مخابراتی در بلخ دو باره به فعالیت آغاز کردند

شبکه های مخابراتی در بلخ دو باره به فعالیت آغاز کردند

Jul 31, 2019 - 18:57

مزارشریف (پژواک، ۹ اسد ۹۸): شبکه های خصوصی بعد از ده روز در مزارشریف دوباره به فعالیت آغاز کردند.

ده روز قبل در شهر مزارشریف تمام شبکه های خصوصی، بار اول از اثر هشدار طالبان فعالیت شبانه خود را قطع کردند و در برابر این عمل اداره محلی بلخ واکنش تند نشان داد.

مقام ولایت بلخ این اقدام شبکه های مخابراتی را دسیسه عنوان کرد و هشدار داد که اگر دوباره شبکه های مخابراتی خدمات شان را قطع نماید همراۀ شان برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

بعد از این هشدار مقام ولایت، شب دوم شبکه های مخابراتی دوباره خدمات شان را قطع کردند که در واکنش آن از سوی مقام ولایت بلخ، شب و روز به فعالیت خدمات شبکه های مخابراتی قیود وضع شد.

از ده روز گذشته بدینسو، به تاریخ نهم اسد حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر، تمام شبکه های خصوصی در مزار شریف دوباره به فعالیت آغاز کردند.

منیر فرهاد مسوول مطبوعاتی ولایت بلخ، به تاریخ ۹ اسد به آژانس خبری پژواک گفت که مسوولین شبکه های مخابراتی تعهد کردند که خدمات شان ۲۴ ساعته خواهد بود.

او افزود، تلاش دارند که به تمام خواست های شبکه های مخابراتی رسیدگی شود و همچنان در باره وضعیت امنیتی نیز به این شبکه ها اطمینان داده شد است.

قبل از این تجاران در بلخ گفته بودند که از اثر قطع شدن خدمات شبکه های مخابراتی، سکتور خصوصی میلیون ها دالر خساره دیده است.

از سوی دیگر، در یک خبرنامه پخش شده از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی نیز در باره آغاز دوباره فعالیت این شبکه ها خبر داده شده است.

در خبرنامه آمده است که محمد فهیم هاشمی سرپرست وزیر، وزارت مخابرات از تلاش های شورای امنیت، مقام ولایت بلخ و شبکه های مخابراتی، ضمن سپاسگزاری تاکید کرده اند که وزارت مخابرات به حیث نهاد پالیسی ساز تلاش میکند که برای فعالیت شبکه هاى مخابراتی فضای مؤثر ومصئون ایجاد نماید.

هاشمی تاکید کرده ک اگر چه مسوولیت حل مشکلات مخابراتی با اداره اترا میباشد؛ اما وزارت مخابرات تلاش میکند که با ايجاد میکانیزم امنیتی، برای تمام شرکت های خصوصی و دولتی، یک بستر منظم و مؤثربرای فعالیت ها ایجاد نماید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement