خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهین: در مورد آتش بس در مذاکرات بین الافغانی بحث میشود

شاهین: در مورد آتش بس در مذاکرات بین الافغانی بحث میشود

Aug 04, 2019 - 14:45

 

کابل (پژواک، ١٣ اسد ٩٨): سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر میگوید که در مورد آتش بس، در مذاکرات بین الافغانی بحث خواهد شد.

نامبرده امروز در یک مصاحبۀ اختصاصی، به آژانس خبری پژواک گفت که دیروز، دور هشتم مذاکرات با امریکا آغاز شد و ممکن است چند روز ادامه يابد.

وی افزود که روز گذشته با جانب امریکایی مذاکرات ابتدایی صورت گرفت، امیدواری بر این است که در دور هشتم مذاکرات نهایی شود.

سهیل شاهین گفت که تاهنوز بحث ها ادامه دارد؛ اما به اطمينان گفته نمی تواند که در این دور مذاکرات، همه موارد نهایی خواهد شد؛ اما امیدواری براى آن موجود است.

موصوف در جواب یک سوال در رابطه به آتش بس گفت که در این مورد، در مذاکرات بین الافغانی بحث خواهد شد.

به گفتۀ نامبرده، در حال حاضر در مورد خروج نیروهای خارجی بحث میشود که بر اساس آن، نیروهای ناتو و امریکا از افغانستان بیرون شوند.

شاهین افزود: "آنها نیز از ما میخواهند که خاک افغانستان بر ضد آنان و متحدینش استعمال نگردد؛ ما به کسی اجازه نمی دهیم که ساحات تحت کنترول ما بر ضد دیگران استفاده شود."

وی گفت زمانیکه با طرف امریکایی مذاکرات نهایی شود، باز از طریق رسانه ها اعلام میگردد و پس از آن، با طرف های افغانى مذاکرات آغاز خواهد شد.

دور هشتم مذاکرات صلح بین امریکا و طالبان، در حالی آغاز شده است که در این دور، خوشبینی برای رسیدن به یک توافق بیشتر شده است.

زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص امریکا برای صلح افغانستان، این بار برای ده روز در کابل باقی ماند و در جریان سفر اعلام کرد که وی اين بار موفق ترین سفر را داشته و با رئیس جمهور غنی در مورد تمام موارد موافقت کرده است.

وی قبل از سفر به قطر، برای دو روز در پاکستان ماند و با رئيس نظامیان پاکستان، نخست وزیر و وزیر خارجۀ این کشور، گفتگوی تفصیلی داشت.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، در حالی آتش بس را وابسته به مذاکرات بین الافغانی میخواند که زلمی خلیلزاد، چندین بار یادآور شده است که با طالبان، در مورد چهار موضوع صحبت کرده و بر همین چهار مورد، موافقه صورت میگیرد.

به گفتۀ او خروج نیروهای خارجی از افغانستان، مبارزه علیه تروریزم، مذاکرات بین الافغانی و آتش بس همه جانبه، شامل این موضوعات میشود.

خلیلزاد تصریح کرده است تا زمانیکه بر این چهار مورد موافقه صورت نگیرد، با هيچ موضوعى موافقه نمی شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan