خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"ولسوالى کجران دايکندى در حال سقوط قرار دارد"

"ولسوالى کجران دايکندى در حال سقوط قرار دارد"

Aug 04, 2019 - 16:42

نيلى (پژواک، ١٣ اسد ٩٨): ده­ها تن از فعالان مدنى دايکندى، در اعتراض به افزايش ناامنى ها و عدم تجهيز نيروهاى امنيتى در اين ولايت، سلاحى را که خود شان ساخته اند، امروز رونمايى کردند.

 محمد علی تيموری فعال جامعه مدنی دايکندى، به آژانس خبرى پژواک گفت که يک موشک به نام (1000$) و چهار غولک از چوب و آهن ساخته اند، امروز به عنوان اعتراض در يک حرکت نمادين رونمايى کرده و آن را به والى دايکندى سپردند.

وى گفت که این سلاح، در مقابل سلاح‌های لیزری و دوربین دید شب گروه طالبان حساسیت بیشتر دارد و نیز قدرت دافعه آن بالاست و اداره محلی می‌تواند از این موشک، در جنگ‌ها علیه گروه طالبان استفاده نماید.

همچنان شیما محمدی وکیل شورای ولایتی دایکندی گفت که بیشتر از یک ماه می‌شود که ولسوالی‌های کجران و پاتو در دایکندی، در آتش جنگ می‌سوزد و درنتیجۀ این جنگ‌ها بیشتر از ۱۳۰ تن از نیروهای امنيتى کشته و زخمی شده اند؛ اما دولت هيچ توجهى ندارد.

موصوف گفت که ولسوالى کجران، در حال سقوط قرار دارد.

هردو منبع يادشده، حکومت را به بى تفاوتى در قبال تامين امنيت دايکندى متهم نمودند.

اما اين درحالى است که روح الله احمدزى سخنگوى وزارت دفاع ملى، روز گذشته در يک نشست خبرى در کابل گفت که عمليات هاى تصفيوى جهت تامين امنيت در دايکندى آغاز شده و تلفات سنگين به مخالفين مسلح نيز وارد گرديده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement