خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار اعمار جمنازیم گردیز هنوز هم آغاز نشده است

کار اعمار جمنازیم گردیز هنوز هم آغاز نشده است

Aug 05, 2019 - 20:15

گردیز (پژواک، ۱۴ اسد ۹۸): حدود سه ماه قبل سنگ تهداب یک جمنازیم ورزشی در شهر گردیز مرکز پکتیا گذاشته شده، اما کارهای عملی اش تا اکنون آغاز نشده است.

بتاریخ ۲۶ ثور از سوی والی پکتیا در شهر گردیز سنگ بنیاد یک جمنازیم بزرگ گذاشته شد، اما تا اکنون سه ماه شد که کارش هیچ آغاز نشده است.

ورزشکاران بر آغاز نشدن کار جمنازیم انتقاد میکند و میگویند که هر چه زودتر باید کار اعمار آن آغاز شود.

شریف منگل رئیس فدراسیون زون زیبايی اندام در پکتیا به آژانس خبری پژواک گفت که ورزشکاران برای گذاشتن سنگ تهداب این جمنازیم خوش بودند که مشکل نبود جای مناسب برای ورزش رفع خواهد شد، اما به گفته اش، این برای فریب دادن آنان بود.

موصوف با ابراز نگرانى میگوید که اکنون اگر در وخت معين آن تلاش به اعمار آن شود، ممکن بالاى کيفيت اش تاثير نمايد.

او میگوید: ((ورزشکاران در هر نشست به والی میگفتند که ما برای ورزش جمنازیم و جای نداریم، برای اینکه والی خود را از آنان خلاص نماید، این کار نمایشی را آغاز کرد.))

همچنان استاد نور وهاب ثابت یک ورزشکار دیگر به پژواک گفت که از سه ماه بدينسو هيچ اقدام براى اعمار جمنازيم نشده است و اگر کار آن زود آغاز نشود، قبل از رسیدن زمستان تکمیل نمیشود و در فصل سخت زمستان ممکن کار انجام شده نيز تخریب شود.

احسان الله یک ورزشکار دیگر میگوید، از اثر نبود جای معیاری نمیتوانند به گونه درست ورزش نمایند و نه در این ولایت مسابقه برگزار کرده میتوانند.

نامبرده افزود که به آغاز کار جمنازیم خوش بود و فکر میکرد که کارش حالا تا حدی تکمیل شده باشد، اما به گفته اش، زمانیکه به جای اعمار جمنازیم رفت، جای گذاشتن سنگ تهدابش نیز معلوم نمى شد.

نامبرده به پژواک گفت: ((ما اینجا برای ورزش جای نداریم، ساحه وسیع نداریم، می بینید که جای ما تنگ است، دوش و بعضی حرکات دیگر در اینجا نمیشود و همچنان ورزشکاران ولایات دیگر را دعوت کرده نمیتوانیم.))

از سوی دیگر شمیم خان کتوازی والی پکتیا هنگام گذاشتن سنگ تهداب این جمنازیم به پژواک گفته بود که این جمنازیم از سوی تصدی بنایی به هزینه ۷۰میلیون افغانی در یک سال اعمار میشود.

اما کتوازی اکنون میگوید، تأخیر در کار اعمار جمنازیم از اثر مشکلات در نقشه او به میان آمده است، اما بسیار زود کارهای اعمار آن آغاز خواهد شد.

نامبرده به پژواک گفت: ((تأخیر در کار جمنازیم از اثر مشکل در دیزاین او بود، از سوی اداره تربیت بدنی در دیزاین اش درخواست بعضی تغییرات شد که برای ورزش های کوچک باید در هر دو طرف جمنازیم ها، سالون و تالارهای نشست و کنفرانس ها باشد، دیزاین جدید اش تکمیل شده است، انجنیران آمده است و کار عملاً آغاز میشود.))

بر بنیاد ریاست ورزشی، اکنون در پکتیا از بخش های مختلف حدود ۵۰ هزار ورزشکار با آنان ثبت است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement