خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برق فاز اول پارک هاى صنعتى شهر کابل به بهره بردارى سپرده شد

برق فاز اول پارک هاى صنعتى شهر کابل به بهره بردارى سپرده شد

Aug 06, 2019 - 17:30

کابل (پژواک، ۱۵ اسد ۹۸): برق فاز اول پارک هاى صنعتى شهر کابل، به هزينۀ بيشتر از ٨٦ ميليون افغانى، امروز به بهره بردارى سپرده شد.

در خبرنامه اى که از سوى رياست د افغانستان برشنا شرکت، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که انجنیر امان الله غالب رئیس عمومی اجرائیوی د افغانستان برشنا شرکت، با حضورداشت اراکین بلند رتبه دولتی، برق فاز اول پارک صنعتی صنایع سبز را افتتاح نمود.

منبع افزوده است که فاز اول این پروژه؛ شامل ۳۰۰ نمره زمین برای فابریکات بوده که بخش های زیربنایی آن، مشمول انرژی برق تکمیل گردیده است، که امروز عملاً افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

منبع نوشته است که ظرفیت برق برای فاز اول ۱۲ میگاوات بوده که از استیشن شرق، به پارک صنعتی انتقال میگردد و برای توسعه این پارک ها در سال های آینده، الی ۱۰۰ میگاوات برق نیز در نظر گرفته شده است.

بر بنياد معلومات خبرنامه، مصارف این پروژه که مجموعاً بیشتر از ۸۶ میلیون افغانی میشود، از بودجه د افغانستان برشنا شرکت پرداخت گردیده است. کار ساختمانی و تخنیکی برق رسانی، برای این پارک دو ونیم سال کاری را در بر گرفته است.

در خبرنامه همچنان آمده است که این پروژه، دارای ۷ فاز می باشد که در فاز اول آن، حدود هفتصد میلیون دالر امریکائی سرمایه گذاری گردیده و زمینۀ کار را برای بیشتر از ۲۲۵۰۸ تن مهیا می نماید.

قابل تذکر است که در مراسم متذکره رئیس عمومی برشنا، سنگ تهداب آغاز کار برق رسانی فاز دوم پارک صنعتی صنایع سبز را نیز گذاشت.

گفتنی است که پارک صنایع سبز، در ۲۰ کیلومتری دسپیچری واقع ولسوالی ده سبز در ساحه کابل جدید موقعیت داشته و در سال ۱۳۹۳ خورشیدی، به طور قانونی آغاز به فعالیت نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan